AADFOTO Nr. 5 Ze gingen eerst naar Oost woud, vis mee toen naar Hoorn, terug naar Oostwoud kaas mee terug naar Wieringen. Grote honger onderweg, maar niet om de kaas gedacht. Dan wordt het 5 mei 1945 op zaterdagmorgen er waren nog een paar onderduikers in de buurt en die kwamen met oranje petten op uit Oostwoud, wat waren we blij. De Wie- ringermeer stond onder water, Nan z'n land ook, dus geen werk voor mij, ik ben in Oost woud gebleven. Op 2 februari 1946 ging ik naar Wieringen terug en heb bij Nan mijn oude werk weer opgepakt. Dit was mijn jeugd verhaal. Vl.n.r. Engelinus Luikens, Adolf van Eerden (vader van Hen drik), Dirk de Jong, Herman Stadig (machinist)Abel van Eer den (broer van Hendrik), Jan Koorn (van dikke Kees), Willem de Jong, Kees Keijzer. De kinderen op de voorgrond zijn 3 kinde ren van Luikens en 1 van De Jong. De dorsmachine was geza menlijk bezit van de Wieringer boeren. Op welk adres is deze foto ge nomen? U kunt hiermee een boekje winnen "Wieringen in Ansichtkaarten 1950-1970". Re acties binnen 14 dagen schrifte lijk aan de redactie van dit blad: p.a. N. Vriezema-Omis Belterlaan 10 1777 HM Hippolytushoef Het juiste antwoord uit het vorige nummer was Zandburen 6. Er waren 9 goede inzendingen voor raadfoto nr 4. Na loting is de volgende winnaar uit de bus gekomen: G.C. van Burgsteden - Hippolytushoef. Het ansichten- kaartenboekje is intussen uitgereikt. - 38 - scharhoepelen een hoepel met een net eronder. In de hoepel werden mosselen stukgetrapt, dan werd de hoepel onder water gebracht en zo gauw de schar ging eten werd de hoepel opgehaald. 2) Okko Jannes Bosker 3) We hadden zomertijd en gingen toen over op Midden Europese Tijd. 4) Klein ziekenhuis in Hoorn, bestaat nu niet meer Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 14e jaargang nr. 2 - 2002

Op de Hòògte - Wieringen | 2002 | | pagina 12