n Memoriam ERICHT VAN DE REDACTIE Alweer een redactiejaar ten einde. Ook nu weer werd met veel waardering over "Op de Hoogte" gesproken. En daar zijn wij als redactie natuurlijk ontzettend blij mee. Helaas is het ons niet gelukt mensen te vinden, die ons team willen versterken. Ondanks de diverse oproepen en persoonlijke benaderingen. Denkt u misschien dat het moeilijk is artikelen te schrijven? Ons oud redactielid mw. Nel Fijnheer-Rotgans is bereid een minicursus van enkele middagen te organiseren om u wat hulp en bijstand te verlenen. Wilt u er eens rustig over nadenken, wij hebben uw hulp hard nodig! Maar we hopen ook dat u ons weer veel artikelen gaat opsturen. Of wilt u iets vertellen en vindt u het moeilijk zelf te schrijven. Neemt u gerust contact op met één van de redactiele den. Doordat er zoveel werk, door zo weinig redactieleden moet worden gedaan, zijn we helaas genoodzaakt de uitgave van ons verenigingsblad terug te brengen van de bekende 5 naar 4 nummers per jaar. Enkele leden van de redactie zijn tegenwoordig geweest bij de opening van de expositie van de schilder Maarten B.J. Jungmann georganiseerd door mw. Slotboom. Een prachtig verzorgd geheel. En bij de viering van de 100ste geboortedag van de heer J. Lont, om namens de Histori sche Vereniging een bloemstuk aan te bieden. Met vriendelijke groet, J.K. Rienstra-Mulder, voorzitter Willy Elisabeth Apolonia van Tol was een zeer gewaardeerd redactielid van "Op de Hoogte'. Bekend van haar publicaties: "Hoe kwamen zij op Wieringen" en voor haar toch heel bijzonder de "Volksgeneeskunst". In één van deze artikelen schrijft ze: Voor maagpijn, broodje drop. Dit laatste vond ik heel bijzonder, omdat niet zo lang geleden, zo omstreeks 1970, artsen bij een maagzweer een dropkuur voorschreven. Mevrouw Van Tol was huisarts op Wieringen van 1956 - 1981. Ze laat iets achter, iets van grote waarde. Velen van u hebben haar gekend en met vele aspecten van het leven was ze erg begaan. Op 20 december 2001 maakte een zeer ernstige ziekte een einde aan het veel bewogen leven van deze fantastische vrouw. In gedachten zal ze bij ons voort leven. De dag voor Kerstmis, is ze na een indrukwekkende afscheidsdienst in de Michaëlskerk te Oosterland door voorganger ds. Henk Broer op het kerkhof aldaar begraven. J.K. Rienstra-Mulder, voorzitter redactie 4 - - =l' Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 14e jaargang nr. 1 - 2002

Op de Hòògte - Wieringen | 2002 | | pagina 6