AARVERSLAG HISTORISCHE VERENIGING WlERINGEN 2001 door secretaris Gea Klein Het bestuur bestond het afgelopen verenigingsjaar uit: G.J. Visser G. Klein-Hamming voorzitter secretaris penningmeester notulist en vice-voorzitter ledenadministratie verzorging rondzendig "Op de Hoogte" M.H. Smit H. Braad H. Panjer E.M. Jacobs-Hijlkema Dit jaarverslag begint, voor mij, na de jaarvergadering, die gehouden werd op 15 maart 2001. De datum dat Jaap Fijnheer aftrad als secretaris en de bijbehorende spullen aan mij over heeft gedra- Het bestuur heeft in 2001 7 maal vergaderd, waarvan 1 maal met de redactie. Het ledental is 800. In de loop van het jaar zijn er drie mensen bereid gevonden ons bestuur te versterken. Dit zijn Henk de Graaf, Andries de Wit en Arina Zwanink. De activiteiten die zijn gehouden, zijn de volgende: 14 januari hebben we ons gepresenteerd op de Verenigingen dag, in het Parochiehuis. 15 september een bijeenkomst van het bestuur en de vrijwilligers, die de vereniging ondersteunen. De bijeenkomst was goed geslaagd. Op de Flora- dagen hebben we ons samen met de "Vereniging Aak" gepresenteerd. Dit gebeuren vond plaats in De Bolder, waar we gebruik mochten maken van de "nettenzolder". Twee weekenden in oktober stond de Westerlander Kerk weer in het teken van de stamboom. Dit keer de familie Halfweeg, verzorgd door de Genealogische Werkgroep. En de uitgave van het boek "De Post- Telegraaf- en Telefoonhistorie van het eiland Wieringen", geschreven door dhr. Huisman. Dhr. Nan Halfweeg stelde zeekaarten en logboeken tentoon van zijn overovergrootvader. Tevens werden deze weekends benut om mee te doen aan de manifestatie "Ode aan de lachende koe", dit d.m.v. een historische video van het boerenbedrijf van Jaap Halfweeg. De weekends wer den druk bezocht. 18 November hebben we ons gepresenteerd op de Verenigingen dag, in Den Oever. 22 November heeft dhr. M. Groentjes een lezing gegeven met het thema "Stolpboerderijen". De lezing, met ondersteuning van dia's, werd goed gebracht. Het jaar 2003 staat in het teken van de Boerderij, deze avond was alvast een opwarmertje voor 2003. De avond werd door ruim 60 belang stellenden bezocht. Niet te vergeten de openstelling van het archief op een aantal middagen en avonden. De openstel ling is vooral mogelijk door de inzet van Jaap en Nel Fijnheer, die nog altijd de vereniging onder steunen. Heel veel dank daarvoor. Jaap sloot vorig jaar met een gerust hart zijn laatste jaarverslag af, ik moet zeggen dat ik mijn eerste jaarverslag met veel plezier heb gemaakt. De Historische Vereniging Wieringen is een actieve ver eniging, die een goed jaar achter de rug heeft. -3 - Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 14e jaargang nr. 1 - 2002

Op de Hòògte - Wieringen | 2002 | | pagina 5