En zo sterft deze tak uit evenals die van z'n broers. Geen kind of kindskinderen zou hen meer noe men. Maar helemaal vergeten is hij toch niet, zo komt zijn naam voor in een akte van 27-08-1910 bij verkoop percelen land. Simon Pietersz. De Vries als lasthebber van Trijntje de Vries weduwe van Nan Mulder (Pietersz.) En natuurlijk wordt zijn naam vermeld in de stamboom van de Wieringer fam. Mulder. En nu in deze rubriek. Kleine houten sleggen in het Wierings slaijmet koperen bandjes beslagen. Zij werden gebruikt om de stalen pen ct soors in de grond te drijven, zvaar het touw van de grazende koe aan was beves tigd. Zie Hekker, R.C.: "de Noord-Hollandse Stolphoeven "Assen 1945. De slaijkes hebben toebehoord aan de grootouders van Nan Pieters Mulder: Sijtje van Pomeren en Nan Jansz Mulder. Als u goed kijkt ziet u dat er van de J een P is gemaakt. HET VERHAAL NEELTJE SCHELTUS In het jaar 1901 den zestienden der maand Novem ber verschenen voor ons Ambtenaren van den Bur gerlijken Stand der Gemeente Wieringen: Marten Kat oud vierentwintig jaren van beroep Visscher en Jacob Scheltus oud een en zestig jaren van beroep visscher beiden wonende te Wieringen, die verklaarden dat op den Vijftienden der maand November dezes jaars, des namiddags ten half twaalf ure, binnen deze Gemeente in het huis wijk C nom- mer Honderd drie en veertig is overleden Neeltje Scheltus oud vijf en twintig Jaren zonder beroep en geboren en wonende te Wieringen, echtge- noote van voornoemde Marten Kat, dochter van voornoemde Jacob Scheltus en van Ariaantje Butter, overleden. Neeltje Scheltus werd op 04-08-1876 te Oosterklief Wieringen geboren. Neeltje Kat Onzichtbaar en onkenbaar eens, Maar nu gekend Je naam voor altijd in ons hart geweven (uit: Zaaien in tranen) - 23 - Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 14c jaargang nr. 1 - 2002

Op de Hòògte - Wieringen | 2002 | | pagina 25