- 14- zijn nieuwe fiets als een hen met één pul! De veldwachter bewonderde het nieuwe vervoermiddel van de bakker en ging kort daarop weg; enige tijd later kwam veldwachter De Groot zijn collega De Jong tegen. De Groot vertelde in het kort aan De Jong hetgeen was voorgevallen en samen besloten ze bakker Koorn een poets te bakken. Veldwachter De Jong ging vervolgens ook naar de winkel van Koorn en ja hoor, ook hij moest en zou de trots van de bak ker zien. Bakker Koorn nam de veld wachter mee naar het schuurtje, maar de fiets was weg! Wat was er gebeurd? Kort voordat veld- dn de cirkel bij de pijl: Land in zicht wachter De Jong zich in de winkel vervoegde had veldwachter De Groot de fiets uit de schuur gehaald en overgebracht naar een gebouwtje nabij het kerkje "Land in zicht" ')j dat kennelijk als een soort politiebureautje werd gebruikt. Je kunt je natuurlijk voorstellen dat de verontwaardiging bij bakker Koorn groot was; veldwachter De Jong heeft toen aangifte van diefstal van de nieuwe fiets opgenomen. Na een paar dagen heb ben ze de fiets weer teruggebracht naar Koorn. Die was ontzettend blij; je kunt begrijpen dat de beide veldwachters bij bakker Koorn nooit meer iets fout konden doen. Het echte verhaal hebben ze hem maar nooit verteld! zie foto Een volgend voorval: Tijdens de jaarlijkse kermis in Hippo, moest De Jong met nog een collega daar dienst doen. Men pakte daar toen een man uit Den Helder op, die in het bezit was van een metalen voorwerp in de vorm van een muntstuk, waaraan een draadje was bevestigd. Men noemt zoiets in politiejargon een "valse sleutel". Men liet namelijk dat voorwerp in de gleuf van een snackautomaat zakken, om deze vervolgens te kunnen openen. Hierna trok men met het draadje het metalen plaatje weer terug! Men besloot Gert Poppen, de slager van Hippo, een hak te zetten. Poppen had kennelijk in die tijd al een automaat aan de muur hangen met onder andere stukken worst erin. Beide veldwachters gingen aan het werk en binnen niet al te lange tijd had men de automaat leeg. Daarop gingen ze gezamenlijk naar de slager en vroegen hem of hij geld kon wisselen voor de automaat. Poppen zei: "Ach jongens, ik loop wel even mee" en gedrieën liepen ze erheen. Groot was de ver bazing van slager Poppen dat de automaat leeg was. Daarop hebben de veldwachters de slager ver teld hoe ze dat gedaan hadden. Slager Poppen zei toen: "Vreet nou alles maar op ook!" Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 14e jaargang nr. 1 - 2002

Op de Hòògte - Wieringen | 2002 | | pagina 16