0PROEP 1 - 10- Jaap Fijnheer bedankt de voorzitter met de opmerking dat hij (Gert Jan Visser) een snelle leerling was (als oud schoolmeester had ik dat al gauw door). Een positieve omstandigheid is het feit dat Jaap en Nel beiden dezelfde hobby's hebben, namelijk geschiedenis en stambomen. Deze zaken, gecombineerd met de vereniging, maakten de verschillende werkzaamheden plezierig. Hij en zijn echtgenote Nel hopen nog tot in lengte van dagen de Historische Vereniging Wieringen van dienst te kunnen zijn. Voor de fijne en prettige samenwerking bedankt Jaap het bestuur en de leden. 10. RONDVRAAG EN SLUITING De secretaris deelt mee dat alle leden van de vereniging in april een enquêteformulier thuis gestuurd krijgen, waarin vragen staan over wat er nu precies bij de leden van de diverse historische verenigingen leeft en wat de wensen voor de toekomst zijn. De overkoepelende organisatie heeft een aantal goed functionerende verenigingen voor deze enquête uitgezocht. Het verzoek is om dit formulier in te vullen en te retourneren. In "Op de Höögte" zal zo mogelijk één en ander nog worden toegelicht en te zijner tijd de uitslag bekend worden gemaakt. De secretaris attendeert op de uitgave voor het boek over de Postgeschiedenis op Wieringen dat boven de 2500,uitkomt en waarvoor de vergadering toestemming dient te geven. De vergadering heeft geen bezwaar tegen deze uitgave. De secretaris deelt verder mee dat het jaar 2003 is uitgeroepen tot het jaar van de boerderij. Landelijk wordt hier veel aandacht aan besteed. Op Wieringen zullen in dit verband ook de nodige werkzaamhe den moeten plaatsvinden. Mogelijk kunnen een aantal leden uit de vereniging de boerderijen (bestaan de, verbouwde, stolpen etc.) gaan inventariseren. Mocht hiervoor belangstelling zijn dan gaarne aan melden bij het bestuur. Het is denkbaar dat de bevindingen in boekvorm zullen worden samengevat. Mw. Tan Lont meldt zich als eerste spontaan aan. Op de vraag van de heer Jan Mulder of er al een boekje over de boerderijen op Wieringen is, antwoordt de voorzitter ontkennend. (Noot notulist: in 1974 is door de heer L. Brandts Buys een boek gepubli ceerd over de Westfriesche boerderij met piramidale dak. Vanaf blz. 264 worden de Wieringer boerderij en beschreven met de diverse specifieke kenmerken. Dit boek kan mede dienen voor het te verrichten onderzoek). Mw.Tan Lont vindt het jammer dat Nel Fijnheer stopt. Het is bemoedigend de artikelen van de nieuwe redactieleden o.a. Corrie Zuidema te lezen. De verwachtingen zijn, ook ten aanzien van de overige redactieleden hoog gespannen. Vervolgens gaat de heer Piet Kraan over tot het vertonen van zijn (kleuren) films die bijzonder bij de aanwezigen in de smaak vallen. Veel opnamen uit het nog niet zo lange verleden tonen eens te meer aan dat het leven maar tijdelijk is. Even voorstellen: Mijn naam is Peter W. de Greef, wonende Jasmijnstraat 4 te Hippolytushoef. Op dit moment ben ik bezig met het vervaardigen van het boek: "BAKKERS OP WIERINGEN" Dit boek beschrijft de periode van ongeveer 1850 tot heden. Omdat ik zelf het bakkersvak van zeer nabij ken, heeft het mij altijd geboeid. Vooral het verloop in de tijd gaf mij de inspiratie om deze beroepsgroep, met name op Wieringen te beschrijven. Elke informatie is voor mij dan ook van harte welkom en mocht u mij eventueel van documentatie en/of foto's kunnen voorzien, kan dit via telefoon nr. 0227-592372 of per e-mail: p.degreef@tiscali.nl Graag neem ik contact met u op. Hoogachtend, Peter W. de Greef Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 14e jaargang nr. 1 - 2002

Op de Hòògte - Wieringen | 2002 | | pagina 12