ERSLAG JAARVERGADERING DONDERDAG 15 MAART 2001 door Henk Braad De vergadering vond -zoals gewoonlijk- plaats in de openbare bibliotheek te Hippolytushoef. Er zijn geen berichten van verhindering ontvangen. Van het bestuur zijn aanwezig: de voorzitter Gert Jan Visser, de secretaris Jaap Fijnheer, de pen ningmeester Menno Smit en de leden Gea Klein-Hamming, Lies Jacobs-Hijlkema (tevens lid van de redactiecommissie), Nettie Rienstra-Mulder (voorzitter redactiecommissie), Henk Panjer (le denadministratie) en Henk Braad (notulist) Van de redactiecommissie zijn verder aanwezig: mw. Modder-den Drijver, Jannie Zwarts-Schutte en Nel Fijnheer-Rotgans. De vergadering werd bijgewoond door 68 leden. 1. OPENING Om 20.10 uur opent de voorzitter de jaarlijkse ledenvergadering met een woord van welkom. In het bij zonder wordt de heer Piet Kraan welkom geheten die na de vergadering een film over Wieringen zal ver tonen. Het filmarchief van de heer Kraan is in feite een Wieringer historische vereniging op zich. Het afgelopen jaar is voor de vereniging een relatief rustig jaar geweest. Dit laatste vooral bezien in het licht van het jaar daarvoor toen de vereniging 10 jaar bestond. Er is een lezing geweest en het blad "Op de Hóógte" verscheen vier in plaats van vijf keer. Na enig rekenwerk van de penningmeester zijn er dit jaar weer vijf uitgaven te verwachten. Het aantal leden bedraagt 742 hetgeen een groei van 57 leden betekent. Een aantal bestuursleden van het eerste uur stoppen dit jaar. Later wordt hier op teruggekomen. Voor 2001 staan weer de nodige activiteiten op het programma. Zoals het aanwezig zijn tijdens de Florafeesten in Den Oever, stambomen c.a. in het kerkje te Westerland (stamboom van de Halfwegen), uitgeven van het schitterende boekwerk over de Postgeschiedenis op Wieringen geschreven door de heer Nan Huisman uit Den Burg (Texel). Het busreisje staat nog op losse schroeven. Het wordt steeds moeilijker een leuke bestemming te vinden en het aantal leden dat hiervan gebruik kan maken is zeer beperkt ten opzichte van het totale aantal leden. De vorig jaar in het leven geroepen genealogische werkgroep draait goed en is o.a. druk bezig met de stamboom van de al genoemde familie Halfweeg. Verder is een groep bezig met het doen van onderzoek naar de brandweer in Anna Paulowna en op Wieringen. De vereniging heeft een eigen Website die is te raadplegen op het volgende adres: http:// home.hetnet.nl/~histver/index.html Tot slot doet de voorzitter een dringend beroep op de leden zich aan te melden voor een bestuursfunc tie. Zonder verdere verplichtingen kan vrijblijvend een jaar op proef worden meegedraaid. Het is boei end werk dat veel leden moet aanspreken. 2. NOTULEN D.D. 14 MAART 2000 Met de notulen van de vergadering van 14 maart 2000 gaan de aanwezigen zonder verdere op- of aan merkingen akkoord. - 8 - Historische Vereniging Wieringen - "Op de Höögte" - 14e jaargang nr. 1 - 2002

Op de Hòògte - Wieringen | 2002 | | pagina 10