- 121 - Recht onder de makelaar, in de driehoek hoort nog een gat te zitten, met versiering en is ook ken merkend voor de streek. Door dit gat konden de uilen, ook zwaluwen maakten er gebruik van, in de schuur komen, voor het maken van een broedplaats. Vandaar de naam üleboerd, uilenbord. Het symbool op de foto is namaak, dus geen echt bord. U kunt zien dat de zwanen niet gelijk zijn en dat is wel een voorwaarde. Over het ontstaan van de uilenborden is men in het ongewisse. Er zijn geruchten dat het iets met de Noormannen te maken zou hebben of met de Middeleeuwen. De getoonde makelaar op de foto is eigenlijk een belediging voor de Friezen en hoort niet thuis in een historisch blad. Reactie redactie Op Wieringen was het gebruikelijk een mooie makelaar na te maken, zonder verdere betekenis. De foto betreft een bestaande situatie en als zodanig vol doet het aan de opdracht van een raadfoto. Onderwerp: photo 14 augustus 2001 Hi Gea, Ontvang de History offWieringen van de fam. N. Koorn. Zit het helemaal na te pluizen te zien of er iets bekends voor me instaat. In nr. 3 van dit jaar staat een photo met de families die indertyd op Wieringen zijn komen wonen. Kan veel personen nog goed herinneren, mijn fam. is jaren buren geweest met de fam. T. Barelds op Wésterklief. Nu meende ik een person te herkennen die niet genoemd werd. Ik denk dat nr. 30 R. Bos moet zijn, de vader van de naar Australië geëmigreerde Ebel Bos. Misschien komen er meer reacties van de oudere generaties op. Wieringen. Bij het lezen van de stories over oud Wieringen komt een beetje nostalgie naar boven. Wy hebben er tenslotte tot 1974 gewoond, zijn er getrouwd en al 4 kids zijn er geboren. En om een beetje personal te zijn, jouw moeder Janny en mijn vrouw Hennie zijn in hun jonge jaren nog friends geweest. Janny zal did nog wel weten. Groeten aan haar en ook aan je man Pieter die ook de van Goors nog wel kent. Een beetje reactie hierop zou ik op prijs stellen, we zijn tenslotte nog een beetje Wieringers ook en volgen alles wat daar gebeurd met belangstelling. Veel success met "Op de Hoogte". Groeten Hennie en Henk van Goor, Canada. E-mailtje aan Gea Klein, secretaris HVW Het e-maïl adres van Henk van Goor is henk@rctvonline.net Met vriendelijke groeten, J.M. Smit. Beltstraat, Hippolytushoef Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - I3e jaargang nr. 5 - 2001

Op de Hòògte - Wieringen | 2001 | | pagina 27