- 118 - Zomer 1949. Simon en Marie met hun kinderen Jan en Tinie voor hun huis Polderweg 2 zich niet lekker, gaat in de stoel zitten en sterft. Hij is dan 72 jaar. Dit is een onverwachte klap voor de familie Metselaar. Dit is altijd een trieste herinnering gebleven, verbonden aan Kerstmis. Moeder Wijntje blijft niet alleen achter. Haar kinderen Dieuwertje en Jaap zijn beiden ongehuwd en altijd thuis blijven wonen. Ze blijven voor hun moeder zorgen. In 1952 overlijdt ook Wijntje Heijblok, ze is dan 77 jaar. paraat heeft aangeschaft, vindt vader dat maar niks. Je kon er niet eens knap mee lassen, vond hij. "Je zag alleen een hele dikke lasnaad". Ook de oorlog gaat niet aan de familie Met selaar voorbij. Simon veranderde zijn persoons bewijs, zodat hij 2 jaar ouder wordt, waardoor hij buiten de arbeidsinzet valt. Voor Jaap wordt een schuilplaats gemaakt bij broer Simon waar hij kan onderduiken. Vader Jan neemt het sme- derijwerk weer over zodat alles gewoon door kan gaan. Aan de Polderweg wordt in 1944 een dochter geboren, ze wordt Tinie genoemd. Op 2e Kerstdag 1947 wordt kleinzoon Jan 10 jaar. Jan en Wijntje Metselaar gaan naar de Polder Waard Nieuwland. Met de Naco bus, deze reed over de Betonweg (N99) van Den Oever naar Alkmaar en terug. Ze stapten uit bij de Laan in 't Oosten. Hier was geen halte, maar als men het vroeg werd er toen nog gestopt bij de gevraagde plaats of weg. Vandaar lopend naar de Polderweg. Daar aangekomen voelt Jan Jaap Metselaar bij smederij Dieuwertje Metselaar In de smederij zijn de werkzaamheden langzaam aan veranderd. Door de toenemende mechanisatie, zijn er minder paarden te beslaan, het werk voor de visserij is gebleven, evenals de verkoop van kachels en fietsen. Maar nu zijn de bromfietsen in opkomst. Hier ziet Jaap wel wat in, dus wordt het huis verbouwd tot winkel voor de bromfietsen. Dieuwertje gaat hier dan ook serviesgoed verkopen. Naast het huishou den en het verzorgen van haar ouders en broer, was Dieuwertje net als haar moeder, kerkelijk actief. Zo leidde zij vele jaren de zondagschool en was bij de Zusterkring in Den Oever. Kleindochter Tinie is inmiddels getrouwd met Wim Hoogschagen, als ze de ouders worden van 3 kinderen, zijn vooral Simon en Marie zeer gelukkig met hun kleinkinderen. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 13e jaargang nr. 5 - 2001

Op de Hòògte - Wieringen | 2001 | | pagina 24