-117- Als Jaap de school verlaat, gaat hij ook bij vader Metselaar in de smederij wer ken om het smidsvak van hem te leren. In 1936 koopt vader Jan Metselaar een stukje land aan de Polderweg. Simon laat hier een woonhuis met schuur bouwen en wordt boer in de Polder Waard Nieuwland. Hier wordt in 1937 kleinzoon Jan geboren. Simon en Marie in hun verlovingstijd Als zoon Simon van school komt gaat hij niet alleen bij vader in de smederij werken, maar ook als boerenknecht bij oom Volkert Koorn in de Zeestraat. Zijn boerderij stond naast het café "Zeemans Welvaren" van Meijert en Pie- tertje Tijsen-Tijsen. Deze boerderij had een afwijkend model, het was in een L-vorm gebouwd met een grote binnenplaats en was van de Zeestraat afgesloten door een muur met poort. In de 19e eeuw werden deze gebouwen gebruikt als boerderij annex bakkerij. Men ver telt dat deze panden uit de VOC tijd afkomstig waren en werden gebruikt als graanpakhuis. In de 20e eeuw is alles gesloopt en kwam er de werkplaats van aannemer C.J. Koorn voor in de plaats. In 1928 bouwt oom Volkert in de Hofstraat een nieuwe boerderij met woonhuis, waarin een klein winkeltje. Zijn vrouw Pietertje Heijblok gaat hier brood verkopen voor bakkerij "De Koornschoof" uit Hippolytushoef. Simon krijgt verkering met Marie de Haan uut Dörrep. Zij is de dochter van Meijert de Haan en Hilletje Schram en ze woonden in een boerderij aan de Elft. Jaren '30. Wijntje bij auto van zoon Simon Als ze in 1932 trouwen wordt de boerderij van opa Heijblok in de Polder Waard Nieuwland hun woonstee. Deze boerderij wordt dan door meerdere gezinnen bewoond. Ook oom Jan Heijblok en zijn Maartje woon den erin. 1939 Jan en Wijntje met kleinzoon Jan Jan Metselaar heeft zich intussen uit het bedrijf terugge trokken en Jaap is de baas geworden. Als Jaap een lasap- Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 13e jaargang nr. 5 - 2001

Op de Hòògte - Wieringen | 2001 | | pagina 23