- 116 - Als de kinderen opgroeien vin den ze veel vertier op de in aanbouw zijnde haven. Door de lage dijk langs Den Oever was deze verandering vanuit huis ook goed te aanschou wen. Inmiddels had in de Nieuwstraat in Hippolytushoef vader Jaap Metselaar zijn sme derij overgedaan aan Jan's jon gere broer Cornelis. Deze is niet zo heel lang smid geweest, door een ernstige ziekte werd het smidswerk te zwaar voor hem. Cornelis ging verder in Voorheen: Smederij Jaap Metselaar, later Cornelis Metselaar, de fietsverkoop en werd daar- daarna Rijwielhandel C. Metselaar naast boer. Zijn vrouw verkocht de melk en ook wat kruidenierswaren aan huis. Kfftamï In de smederij van Jan wordt het steeds drukker. Naast het maken van hoefijzers en het beslaan van paarden, heeft Metselaar ook werk van Timmer en aannemersbedrijf Gebr. Hegeman (ook aan de Noorderweg ge vestigd) Jan Metselaar bij zijn smederij aan elkaar geweld, dat ze altijd nemen. Ook uit de visserij kreeg Metselaar hoe langer hoe meer opdrachten voor het maken van viskorren voor wul ken en alikruiken. Hierin werd hij een specialist genoemd, zijn korren vingen gemiddeld 10 tot 15 procent meer schelpdie ren dan de door anderen nage maakte korren. Ook vissers uit Texel en Terschelling bestel den bij hem hun wulken en alikruikenkorren. Later zal hij ook kachels en fietsen gaan verkopen. De Gebr. Hegeman maakten allerhande timmerwerk, maar ook wagens. Deze hadden toen nog houten wielen. Om deze wielen zat een ijzeren loopvlak. Deze loopvlakken werden door Metse- aan de Noorderweg laar SemaaktDe repen ijzer werden door hem zo vakkundig in model gesmeed en precies om de wielen pasten. Deze weinaad was bijna niet waar te De Zeestraat in Den Oever ±1920. 2e huis links boerderij Volkert Koorn, daarnaast het café van Meijert Tijsen Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 13e jaargang nr. 5 - 2001

Op de Hòògte - Wieringen | 2001 | | pagina 22