BIJLAGE 3. Instructie voor den Administrateur der Acetyleenfabriek van de gemeente Wieringen. BIJLAGE 4. -94- Art. 1 De administrateur wordt benoemd, geschorst en ontslagen door den Raad, die een aanbeveling, opgemaakt door Burgemeester en Wethouders ontvangt. Hij is verplicht na ontslagaanvrage nog minstens 6 weken dienst te doen. Art. 2 Aan den administrateur is opgedragen het administratief en financieel beheer van de acetyleengasfabriek. Hij houdt geregeld de administratie bij, zorgt voor tijdige inning van de ontvangsten en het tijdig doen van alle betalingen de gasfabriek betreffende. Voor elk ontvangen bedrag geeft hij onmiddellijk een kwitantie af en boekt de ontvangst terstond in een daartoe bestemd register. Van elke betaling neemt hij onmiddellijk kwitantie, welke kwitantiën hij tijdelijk bewaart. Hij boekt de uitgaaf terstond in een daartoe bestemd register. Voor betalingen boven f 50, welke hem niet door den Raad of Burgemeester en Wethouders zijn bevolen, behoeft hij de goedkeuring van den Burgemeester. Hij zendt voor den lOden van elke maand aan Burgemeester en Wethouders een staat in, aanwijzende de ont vangsten en uitgaven van de gasfabriek over de afgeloopen maand. Jaarlijks voor 1 April wordt door den administrateur over het laatst verloopen dienstjaar een rekening en verant woording opgemaakt en met bijvoeging van een winst- en verliesrekening en alle kwitantiën en verdere beschei den overgelegd aan Burgemeester en Wethouders. De administrateur blijft voor zijn beheer verantwoordelijk tot de Gemeenterekening over een dienstjaar door Heeren Gedeputeerde Staten is vastgesteld. Het besluit van Heeren Gedeputeerde Staten tot vaststelling der rekening strekt hem tot geheel decharge. Art. 3 Hij houdt een voortdurend toezicht op de werkzaamheden van den gasfitter en bevordert zooveel in zijn vermo gen is de goede gang van het bedrijf. Hij controleert eiken morgen de aanteekening van den stand der fabrieks- meter en elke maand den stand van minstens 5 meters bij afnemers. Hij zorgt voor onderhoud en herstelling van fabriek, toestellen, onderhoud, herstelling en c.q. aanschaffing van meters en gereedschappen. Bestellingen boven f 25,doet hij niet dan met goedkeuring van Burgemeester en Wethouders. Hij houdt eveneens toezicht op de werkzaamheden van den lantaarnopsteker. Art. 4 Hij geeft kennis aan den Burgemeester, wanneer carbid moet worden aangevoerd. De afgewerkte carbid kan hij onder goedkeuring van Burgemeester en Wethouders ten bate der fabriek verkopen. Art. 5 Bij ziekte, ontstentenis of afwezigheid geeft hij daarvan kennis aan den Burgemeester. Voor afwezigheid gedurende langer dan 4 dagen behoeft hij verlof voor Burgemeester en Wethouders. Art. 6 Hij geniet een vaste jaarwedde waarvan het bedrag door den Raad wordt bepaald. Maandelijks kan hij zijn salaris in ontvangst nemen. Art. 7 Hij aanvaardt zijn betrekking niet, dan na het stellen van den, door den Raad, bepaalden borgtocht. Aldus vastgesteld in de openbare vergadering van den Raad der Gemeente Wieringen van den 5den Mei 1911. (get.) A. Peereboom Voorzitter (get.) W.J. Bruul Secretaris Instructie voor den gasfitter der Acetyleenfabriek van de Gemeente Wieringen. Art. 1 De gasfitter wordt benoemd, geschorst en ontslagen door den Raad, die een aanbeveling opgemaakt door Burgemeester en Wethouders ontvangt. Hij is verplicht na ontslagaanvrage nog minstens 6 weken dienst te doen. Art. 2 Aan den gasfitter is opgedragen het verrichten van alle werkzaamheden voor en ten behoeve der gasfabriek, onverschillig of zij in de hier volgende bepalingen al dan niet genoemd zijn. Hij houdt voortdurend streng toezicht op de fabriek, toestellen, leiding, meters enz, geeft van gebreken onmid dellijk kennis aan den administrateur voor herstelling of is daarbij behulpzaam. Hij zorgt, dat steeds voldoende gas in voorraad is; elke morgen om 11 uur moet de gashouder geheel gevuld, toe stellen en fabriek gereinigd zijn. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 13e jaargang nr. 4 - 2001

Op de Hòògte - Wieringen | 2001 | | pagina 24