Op advies van Smit wordt de gashouder van Kuiper aanbevolen voor 494, Hij is de laagste inzender. Voor het buizennet wordt op zijn advies gekozen voor Gomes en Bakker voor 1260, Raadslid Poel vindt het eigenaardig dat in het le geval de laagste inzender wordt gekozen en voor het 2e niet. Is die le dan niet betrouwbaar? Voorzitter zal Poel persoonlijk uitleggen waarom dit zo gaat, na de vergadering. Maar kennelijk is Poel niet overtuigd want na de schorsing van de vergade ring stemt hij toch tegen. Er zijn 4 stemmen voor, dus Gomes en Bakker gaan de buizen aanleggen. Het buizennet gaat van de gasfabriek naar de Elft en de Koningstraat (zie bijlage 2). Een klein stuk je Klieftstraat en de Beltstraat. Ook natuurlijk in de Hoofdstraat en het rondje om de kerk. Dat heet dan niet zoals nu allemaal Kerkplein, maar ten zuiden van de kerk is de Smidssteeg en het Smidsplein, ten noorden van de kerk heet het Kerkstraat, ten oosten Kerkplein en ten westen Markt overgaand in de Nieuwstraat. In de Elftstraat komen ook aansluitingen, evenals in de Pompsteeg (nu Parklaan) In maart krijgt schipper Kaan opdracht de apparaten uit Oudkarspel op te halen. GASFITTER, LANTAARNOPSTEKER EN ADMINISTRATEUR In mei 1911 is de gemeente zover dat een gasfitter, een lantaarnopsteker en een administrateur benoemd kunnen worden. Het burgemeestershuis met staande ervoor links winkelier Jan Egelman, met bolhoed gasfitter Nic Kuiper. Rechts op de foto een gaslantaarn. Voor gasfitter hebben gesolliciteerd M. Gomes, C. Metselaar, Jn. Visser, J. Kalf, J. Clement, C. Slikker, P. Glim en N. Kuiper. Laatstgenoemde is een zoon van J. Kuiper, die in Oudkarspel de toestellen bediende. Zijn zoon hielp daarbij en is dus met alles goed op de hoogte en daarom de meest geschikte persoon. - 82 - Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 13e jaargang nr. 4 - 2001

Op de Hòògte - Wieringen | 2001 | | pagina 12