- 81 - In de raadsvergadering van 14 oktober 1910 wordt met 6 stemmen voor besloten over te gaan tot stichting van een acetyleengasfabriek De heer Kuut onthoudt zich van stemming. Voor stemmen: A. Peereboom, Obreen, P. Koorn, N.J. Poel, J. Hermans en M. Heijblok. De adviserende functie van de heer W.J. Smit uit Oudkarspel is bijna niet doorgegaan. Op 5 de cember 1910 schrijft hij een boze brief naar de burgemeester van Wieringen. Hij is kwaad omdat hij denkt datWieringen naast hem nog een adviseur in de arm heeft genomen. Hij vindt dat "stui tend". Hij heeft immers geprobeerd alles zo goedkoop mogelijk te regelen voor Wieringen. Het was een koud kunstje voor hem geweest de prijzen op te schroeven. Dat heeft hij niet gedaan. Dus waarom? Wieringen antwoordt dat zijn boosheid bijzonder ongemotiveerd is. Zij hebben ongevraagd advies gekregen van de Maatschappij tot Bouw- en Exploitatie van gemeentebedrijven te Utrecht omtrent de stichting van een pentairgasfabriek (luchtgas)B en W van Wieringen hebben daar nog wel wat uitleg over gevraagd, maar dat had geen resultaat. Het was absoluut geen gevraagd advies. Het is voor de heer Smit toch prettig als hij hoort dat zijn advies goed is. De heer Smit accepteert de uit leg, maar had het toch beter gevonden als hij van te voren was ingelicht. Het is nu voldoende opge helderd dus zand erover. Hij schrijft dan ook verder in zijn brief dat een wijdere buis beter is dan een te nauwe en dat de kalkkuil beter achter het gebouw kan. het staat zo rommelig aan de voorkant. Als de berekening en de bestekken goedgekeurd zijn, kan tot aanbesteding worden overgegaan. Als in december de hinderwetvergunning is binnengekomen, kan de aanbesteding plaats vinden. Het is dan ondertussen februari 1911. Er is een aanbesteding gehouden voor de levering van de gashouder met kuip en voor de levering en het leggen van het hoofdbuizennet. Voor de gashouder met kuip zijn 5 biljetten binnengekomen en wel van: ONENIGHEID METW.J. SMIT AAN HET WERK J. Kuiper en Zn. te Oudkarspel voor C. Kroon te Wieringen voor M. Gomes te Wieringen en Jn. Bakker te Wieringerwaard voor Technisch bureau Bamag-Didier te Zeist voor En Naaml. Vennootschap Hera te IJmuiden voor 494,— 630,— 900,— 1015,— 1195,— Voor het buizennet zijn 8 biljetten binnengekomen: J. Kuiper en Zn. te Oudkarspel M. Gomes en Jn. Bakker J.A. Feij te Den Helder Techn. bureau Volker te Eindhoven C. Metselaar te Wieringen Hera te IJmuiden A. van Duren te Giesendam C. Kroon te Wieringen 1123,— 1260,— 1382,— 1450,— 1875,80 2195,— 2480,— 2880,— Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 13c jaargang nr. 4 - 2001

Op de Hòògte - Wieringen | 2001 | | pagina 11