Qaad foto Nr. 2 QjORRECTIES - 71 - Wie kan raden, waar deze "makelaar" op 't huis staat? U kunt hiermee een boekje winnen "Wieringen in Ansicht kaarten 1950-1970". Reacties aan de redactie van dit blad. p.a. N.Vriezema-Omis Belterlaan 10 - 1777 HM Hippolytushoef De juiste plaats van de makelaar op raadfoto nr. 1 was: Op het huis Kerkplein 25, de makelaar staat aan de achterkant in de Vermaningsteeg. Sj aak Visser te Westerland is de win naar. Het ansichtenkaartenboekje heeft hij intussen ont vangen. Op de Hoogte nr. 2 2001: Blz. 27 Van ongder de Wieringer pet moet zijn van onger de Wieringer pet. Deel 3 Burgerlijke Stand 1900 Overlijden is in dit nummer opnieuw geplaatst. Blz. 41 in "Namen geschreven in steen wordt vermeld dat Cornelis Klaver zoon van Dirk Klaver en Gerritje Koorn 90 jaar werd. Dat moet echter 19 jaar zijn. Cornelis Klaver werd 19-12-1880 geboren en stierf 23-08-1900 te Den Helder in het Marine Hospitaal. Met een zeilschip is hij naar Den Oever gebracht en te Oosterland begraven. We plaatsen de overlijdensadver tentie als eerbetoon aan Cornelis Klaver en als juiste informatie. Mon schijjft ons van Wieringen Maandag ft. had hier aan den Oever de ter-aarde-bestelling plaats van het atoffelyk overschot van den zeerailicien C. Klaver, die slechts eenige dagén iia dienst van Hr. Ms. zeemacht, door een ernstige ziekte werd aan getast, tengevolge waarvan hij, niettegen staande zyiie zorgvuldige verpleging in het Marine-Hospitaal, U overleden. Groot was de deelneming van de bewoners van ons dorp. Een talrijke schare, zoowel voor jongelingen als jonge dochters, volgden het lyk tot aan de begraafplaats, en gaven blijk van deelne- I ming aan de ouders van den jongeling, die ■,zjj op dien hoop vollen leeftijd moesten missen. Blz. 45 Wetenswaardigheden over de Strandkooi blz. 45: Vierde regel van boven Duijkshoorn moet zijn Dijkshoorn. 29-07-1882 Een heel stel erfgenamen van Geertje de Jong echtgenote van Corn. M. Wagema- ker verkopen hun aandeel. Simon Strand koopt C996 en C997 volgens het kadaster nog steeds riet (i.p.v. niet). Simon Mulder, Pieter Pieter Jansz. Gehuwd met Neeltje Strand (Simon Mulder moet zijn Pieter Mulder) Den 248ten Augustus jl. overleed in het Marine-Hospitaal te Nieuwe- diep, tot onze diepe droefheid, onze zeer geliefde Zoon en Broeder CORNELIS, na voorzien te zijn van de H. Sa cramenten der stervenden, in den nog jeugdigen leeftjjd van 19 jaren en 8 maanden, na een smartelijk, doch geduldig ljjden van 17 weken. Zg, die hem van nabjj gekend hebben, zullen kannen beseffen wat wij in hem verliezen, doch wjj hopen in Gods wil te berusten, wiens doen liefde en wjjsheid is. Wieringen, 28 Aug. 1900. Namens zijn diepbedroefde OudersZusters en Broeders, D. KLAVER en Echtgenoote, Kinderen en verdere Familie. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 13e jaargang nr. 3 - 2001

Op de Hòògte - Wieringen | 2001 | | pagina 25