ERINNERING ISTORIE FAM. KAAN Ban ongder DE WlERINGER PET IERINGER HALVE CENT Aan de leden van de Historische Vereniging Wieringen Waarschijnlijk hebt u in april een bericht ont vangen van de Stichting Museaal en Histo risch Perspectief: een overkoepelende organi satie van musea en historische verenigingen in Noord-Holland. Het was: een enveloppe met daarin een vra genlijst, met het verzoek of u zo vriendelijk wilt zijn zoveel mogelijk vragen te beant woorden en daarna de lijst terug te sturen. De Historische Vereniging Wieringen is één van de actieve verenigingen, die gevraagd is haar medewerking aan dit project te verle nen. De bedoeling van het project is om inzicht te krijgen over de meningen en ver langens van de leden van historische vereni gingen in Noord-Holland. Het bestuur van onze vereniging hoopt dat u even de moeite wilt nemen om de vragen door te nemen en te beantwoorden. Te zijner tijd zult u van ons horen hoe de uitslag van deze enquête luidt. Ga dus, als u nog niet hebt meegedaan s.v.p. nog even aan het werk. Het bestuur rekent op u! Jaap Fijnheer Eind 2001 verschijnt bij voldoende inschrij ving het boek "De geschiedenis van de familie Kaan". Het boek wordt gedrukt op fraai, gesatineerd papier, gebonden in kunst leren kapitaalband met goudopdruk. Circa 150 foto's en andere illustraties! U kunt het boek bestellen bij: De werkgroep familie Kaan P/aTormentil 10 1902 JM Castricum Dit verhaal is verteld door Gert Doesburg en naverteld door Hendrik van Eerden Dit verhaal stamt uit de tijd dat er nog geen banken waren. Toen had je geldschieters waar je heen ging als je geld nodig had. S. Bakker en P. Kuut waren mannen met poen. Nu het verhaal. Ik verkocht op zaterdag aardappelen, dat was een mooie tijd, waar ik met genoegen op terug kijk. Het was op zo'n zaterdagmiddag, dat Simon Bakker en Gert Doesburg ook om aardappelen kwamen. We praten wat over vroeger, dat gaat zo als je ouder wordt. Gert zei tegen Simon Bakker: "Weet je mijn schoonvader Meiert de Haan had geld geleend van je opa, Simon Bakker en met Kerst was het rente en aflossing betalen. Na veel gereken moest Meiert de Haan nog een halve cent vangen van Simon Bakker, ze konden er niet uitkomen. Meiert de Haan zei toen "Nou, Bakker laat maar zitten". Waarop Bakker zei: "Een man die zo weinig waarde aan geld hecht kan van mij geen geld meer lenen". En hij zegde de lening op. Toen moest Meiert de Haan naar P. Kuut om een lening af te sluiten". door Corrie Zuidema Bij mij onger 't hüüs deer staan allegaar figelette en dut jaar blom- me sie wel so barre móói. En èvends ruke sie ok so mizerabel lekker. figelette muurbloemen 27 n rff Historische Vereniging Wieringen - Op de Hoogte" - 13e jaargang nr. 2 - 2001

Op de Hòògte - Wieringen | 2001 | | pagina 5