IE WIL HELPEN? -26- Excursie Het bestuur is er nog niet helemaal uit of we dit jaar weer een excursie zullen organiseren. Het wordt steeds moeilijker om een leuke bestemming in de omgeving te vinden en het aantal leden, dat meekan is ten opzichte van het totale aantal leden, wel erg klein geworden. Stamboom De stamboomwerkgroep begint nu aan de stamboom voor volgend jaar. Deze zal gaan over de familie Koster-Nannes. Een ieder die over deze familie informatie heeft, vragen wij om contact met de werkgroep op te nemen. Genealogische werkgroep: A. de Wit tel. 0224-223157 e-mailadres: acdewit@tref.nl T. Lont-Lont tel. 0227-592244 G.J. Visser tel. 0227-511604 Met vriendelijke groet, Gert Jan Visser, voorzitter Het jaar 2003 wordt het jaar van de boerderij in Nederland. Tijdens dat jaar wordt er veel aandacht besteed aan de boer derijen in Nederland. Nu al worden er allerlei voorbereidin gen getroffen om dat goed onder de aandacht van de bevol king te kunnen brengen. Iets ervan hebben we op Wieringen al gemerkt. Willem Vermeulen (van Jan Vermeulen de groente boer van Westerland) en Jaap Fijnheer (van de Historische Vereniging Wieringen) hebben een eer ste voorlopige inventarisatie van alle boerderijen op Wieringen gemaakt, ook van wat in de verte nog op een boerderij leek. De Historische Vereniging wil wat deze boerderijen op Wieringen betreft eens flink aan de weg timmeren. Het idee is ontstaan om van zoveel mogelijk echte Wieringer boerderijen een korte beschrijving, zeg maar geschiedenis te beschrijven. Naast de "echte" Wieringer boerderij, die dan ook alleen op Wieringen voorkomt, staan er ook nog ruim 30 Westfriese stolpen en nog enkele andere types op Wieringen. Daarnaast is het ook interes sant om te kijken wat vroeger een boerderij was. Wat is er behouden gebleven? U begrijpt dat het veel werk is om achter al die gegevens te komen. Vandaar dat we nu al moeten beginnen met ver zamelen en zoeken. Misschien kan er later (in 2003) een mooi boekje van gemaakt worden. WIE WIL HELPEN? U hoeft geen boer te zijn en u hoeft er niet elke dag mee bezig te zijn. Wel is het zo dat vele han den licht werk maken. Neem contact op met Nel en Jaap Fijnheer, Verbindingsweg 1, 1778 KS Westerland, tel. 0227-593997 voor opgave om mee te doen of voor nadere inlichtingen. Laat Wieringen een goed figuur slaan in 2003!!! Historische Vereniging Wie ringen - "Op de Hoogte" - 13e jaargang nr. 2 - 2001

Op de Hòògte - Wieringen | 2001 | | pagina 4