eer en Kees Timmerman - 46 - De redactie van "Op de Hoogte" kreeg vanuit IJmuiden een artikel opgestuurd over het huwe lijk, aan het begin van de 2e Wereld Oorlog, van het oud-Wieringer paar Kees en GeerTim- merman-Heijblok. We gingen in ondertrouw, maar zagen elkaar niet. IJmuiden - Volgens de nu 80-jarige Geer Timmerman konden ze toentertijd geen beroerder mo ment bedenken om in ondertrouw te gaan. "Ik woonde toen op Wieringen bij mijn ouders en Kees was tijdens de mobilisatie opgeroepen voor de dienst en lag met zijn onderdeel in een oud fort in Lent bij Nijmegen. We hadden de datum al gepland en de omstandigheden waren zo dreigend, dat we de trouwerij toch door wilden laten gaan. Zo gebeurde dus dat ik op 26 april 1940 bij mijn vader achter op de fiets met de papieren in mijn hand, naar het stadhuis ging om aan te tekenen". Kees: "Ik was in die tijd gelegerd in een oud fort in Lent, waar het wemelde van de ratten. Ik mocht natuurlijk mooi niet naar Wieringen om aan te tekenen. Er kon met pijn en moeite een uur tje vanaf om naar de burgemeester van het dorp te gaan om er zo voor te zorgen, dat ik toch in ondertrouw kon gaan. Dat was echter nog maar het begin van de ellende. De trouwdatum was geprikt op 11 mei 1940. Dat was achteraf niet zo slim, want een dag eerder brak de oorlog uit en kon ook dat feest dus niet doorgaan. Om de ellende compleet te maken, kreeg ik de eerste oorlogs dag een mortierscherf in m'n knie. Ik werd gewond afgevoerd en zag kans om op Wieringen terecht te komen. Mijn verwonding viel mee, die scherf zit overigens nog steeds in m'n knie en we profi teerden van die paar dagen om op 16 mei halsoverkop te gaan trouwen. Na afloop van de plechtig heid moest ik me dezelfde dag weer bij m'n onderdeel melden". Geer herinnert zich die momenten als de dag van gisteren. "Zoiets onwezenlijks wens je natuurlijk niemand toe, zelfs een huwelijksnacht was ons niet gegund". Na de capitulatie volgt er vooral voor Kees een periode van vluchten, zwerven en onderduiken. Ook kreeg hij een aanbod om naar Engeland over te steken, maar dat heeft hij niet gedaan. Geer Wie zijn Kees en Geer? Kees is een zoon van Bram Timmerman en Pietje Hoogstraten. De familie Timmerman kwam in 1930 vanuit Wolphaartsdijk in Zeeland op Wieringen wonen. Eerst in de Dijkstraat en later in de Gasthuisweg in Den Oever. In het gezin waren 5 kinderen, Maatje, Tónna, Kees, Piet en Prien. Vader Timmerman verdiende zijn brood bij de Zuiderzeewerken en moeder Tim merman is op Wieringen altijd haar Zeeuwse klederdracht blijven dragen. Geertje is de doch ter van Willem Heijblok en Gerritje Hegeman. Willem Heijblok was visserman en ze woonden aan de Molgerdijk. Geertje is hun enige kind. Als Geertje in 1940 met Kees gaat trouwen, blijven ze de eerste jaren bij Geertje haar ouders wonen. Ze krijgen 2 zoons Bram en Wil lem. Nu volgt het verhaal van 61 jaar geleden. Trouwfoto Kees en Geer Timmerman Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 13e jaargang nr. 2 - 2001

Op de Hòògte - Wieringen | 2001 | | pagina 24