Al zal op officiële stukken wel de handtekening van Pieter Poel te vinden zijn. Wel is het mogelijk een omschrijving te geven, hoe hij er zo ongeveer heeft uitgezien. In "Wieringen voor 50 jaar" wordt het volgende over P. Poel geschreven: Naast Mante, was de gemeentesecretaris Piet Poel een figuur, die de oudste bewoners van het eiland Wieringen, zich nog zeer goed kunnen herinneren. De eenigzins gebogen rug, 't onafscheidelijke zijden petje op zo fungeerde hij op het "Raadhuus" op het "Hoekje". Die tijd was men in de gelukkige omstandigheid, geen crisiswetgeving te moeten bijhouden en uitvoe ren. Toch is het begrijpelijk dat de secretaris wel wist wat hij doen moest, want bijambtenaren had hij niet! Echter de gemoedelijkheid uit die dagen, ook in gemeentezaken is spreekwoordelijk. En zo is het dan ook voorgekomen, dat de datum van geboorte van iemand soms een paar dagen verschilde met de datum in het geboorteregister. Over het karakter en wie de persoon Pieter Poel in werke lijkheid was, daar kunnen we slechts naar gissen. Zo lang geleden zijn geboor tejaar! Toch heb ik met alle gegevens die tot mijn beschikking stonden een voorzichtig beeld van hem willen geven. Pieter stierf diep betreurd Raadhms te Hlpp0iytushoef door zijn echtgenote, kinde- ren en kleinkinderen te Wieringen. Op het eiland, dat hij gediend had. Nan Poel z'n vader is nota ris, regulateur der successie en eilandsbode. Hij was de eerste keer gehuwd met Antje Pelder RK d.v. Lammert Pelder en Grietje Jans Mekken, huis 64. Uit dit huwelijk 5 kinderen: Antje Poel 1865 - 1931), dochter van Pieter Poel 100 jaar geleden, zvat een andere tijd. Alleen al hierover schrijven maakt je rustig. Het hoekje, de mensen met hun kalme waardigheid. Niks haast...! - 42 - Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 13c jaargang nr. 2 - 2001

Op de Hòògte - Wieringen | 2001 | | pagina 20