Ontvangsten Spaarrekening Uitgaven Spaarrekening Saldo 01-01-2000 van bank rente 9.144,34 20.000,00 373,41 naar bank Saldo 31-12-2000 15.500,00 14.017,75 29.517,75 29.517,75 Het saldo aan financiële middelen op 31 december 2000 bedraagt 14.479,33, in vergelijking met het voorgaande jaar betekent dit een toename van 4.839,44. Financieel gezien dus een goed jaar voor de Historische Vereniging Wieringen. Belangrijkste post aan de inkomstenkant uiteraard de contributie van de meer dan 700 leden. Dit geeft de HVW een vaste basis waarmee al haar vaste jaarlijkse activiteiten (lezingen, excursie, films, Westerlanderkerk en Den Oever) en het blad "Op de Hoogte" in principe elk jaar mee kunnen worden gefinancierd. De financiële vooruitgang in het jaar 2000 kwam vrijwel volledig door de uitgave van het boek "Havens van Wieringen" geschreven door C.Tijsen (voormalig inwoner van Den Oever). Dit boek bleek een voltreffer wat betreft de verkopen en daarmee dus ook de opbrengsten. De uitgave van een boek betekent echter altijd een financieel risico in zoverre, dat bij tegenvallende verkopen een flink deel van de financiële middelen in de voorraad nog niet verkochte boeken gaat zitten. Bij het boek "Havens van Wieringen" was gelukkig geen sprake van voorraadvorming want de totale opla ge van 700 exemplaren was op het eind van het jaar reeds vrijwel uitverkocht. Benadrukt moet worden dat de uitgave van dit boek mogelijk werd door de sponsoring van de RA BOBANK Wieringerland en daarnaast vele met de haven en de visserij gerelateerde bedrijven uit Den Oever en de Haukes. Nogmaals dank hiervoor, zonder deze steun was het boek er waarschijn lijk niet gekomen of in ieder geval de verkoopprijs hoger geworden. Andere financiële steun kwam van de WLTO. De afdeling Wieringen van deze organisatie schonk de Historische Vereniging een bedrag van 1.250 gulden. Afgesproken is dat dit bedrag gebruikt wordt ter medefinanciering van een themanummer over Wieringer boerderijen. Wat betreft de uitgaven vallen de drukkosten van het blad "Op de Hoogte" hoog uit, vooral omdat het blad in 2000 maar vier keer verschenen is in plaats van de gebruikelijke vijf keer. In deze kosten zit echter ook het dure laatste nummer van 1999 inbegrepen zodat deze post uiteindelijk toch betrekking heeft op vijf uitgaven. Het is de bedoeling om in het vervolg het blad weer vijf maal per jaar te laten verschijnen met een vast aantal pagina's per nummer. Ook de cursus regionale geschiedenis was een flinke uitgave omdat de eigen bijdrage van de cursis ten eind 1999 reeds betaald was (toen dus een meevaller) terwijl de eindafrekening voor de Historische Vereniging in begin van dit jaar viel. Verder de gebruikelijke kostenposten waarbij weer opvalt dat ook in 2000 weer veel geld is gesto ken in het archief in de vorm van fotomateriaal, kopieën en opbergmateriaal. Gelukkig is er een toenemende belangstelling voor de avonden en middagen dat het archief open is. Tot slot hieronder de begroting voor het jaar 2001. Naast de gebruikelijke zaken vallen twee inci dentele posten op waardoor de uitgaven hoger zijn dan de inkomsten. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 13e jaargang nr. 1 - 2001

Op de Hòògte - Wieringen | 2001 | | pagina 8