AARVERSLAG HISTORISCHE VERENIGING WlERINGEN 2000 door secretaris J. Fijnheer Het bestuur bestond het afgelopen verenigingsjaar uit: G.J. Visser voorzitter J. Fijnheer secretaris M.H. Smit penningmeester H. Braad notulist en vice-voorzitter H. Panjer ledenadministratie J.K. Rienstra-Mulder vertegenwoordigster redactie E.M. Jacobs-Hijlkema verzorging rondzending "Op de Hoogte" G. Klein-Hamming aspirant lid Het bestuur vergaderde 8 maal, 1 maal met de redactie van "Op de Höógte" en 1 maal met alle personen die op één of andere manier hun steentje bijdragen om de vereniging goed te laten func tioneren. De samenwerking met de redactie verliep heel prettig. Sprak uw secretaris in zijn vorig jaarverslag nog de hoop uit dat de vereniging in 2000 de 700 ledengrens zou bereiken, die hoop is in vervulling gegaan. Per 1 januari 2001 zijn er 735 personen lid van de vereniging. De leden kwamen 2 maal in vergadering bijeen. In januari hield mevrouw G.C. Huisman uit Groningen een lezing over "De ongehuwde moeder omstreeks de 18e eeuw". Op 14 maart werd de jaarvergadering gehouden. Tijdens die vergadering gaf voorzitter Jaap Lont na 9 jaar de voorzittershamer over aan Gert Jan Visser. Na de pauze werden enige films vertoond van Rein Hummel, met behulp van door hem aan ons geschonken apparatuur. In het voorjaar gingen 2 werkgroepen van start. Een genealogische groep die stambomen gaat uit zoeken. Het eerste resultaat daarvan zal te zien zijn tijdens de weekenden in de Wésterlander kerk in 2001. De tweede groep bestudeert de vrijwillige brandweer in de jaren 1900-1950-2000 op Wieringen en in Anna Paulowna. Beide groepen zijn druk bezig. Een groep leden genoot in mei van een rondrit over de Westfriese Omringdijk en door West Friesland, onder leiding van de voorzitter van het Westfries Genootschap de heer K. Bant. Het hoogtepunt van het jaar was ongetwijfeld de presentatie van het boek "Havens van Wieringen'" geschreven door ons lid C. Tijsen. De presentatie vond plaats in De Bolder, waar we voor de twee de keer gastvrij onderdak vonden op de "nettenzolder", tijdens de Flora- en Visserijdagen. Cees Tijsen kreeg van alle kanten verdiende lof toegezwaaid voor zijn werk. Hij mag trots op het boek zijn, de vereniging is dat ook. Verreweg het grootste deel van de 700 exemplaren is al verkocht. Een vast succesnummer is de tentoonstelling in de Wésterlander kerk. Dit jaar een stamboom van de Wagemakers, gemaakt door Tannie Lont. Verder schilderijen van Wieringer boerderijen en een selectie uit de schenkingen aan de vereniging van het afgelopen jaar. Het was weer ouderwets gezellig druk. Hulde aan de mensen die alles goed hebben laten verlopen. „3 - Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 13e jaargang nr. 1 - 2001

Op de Hòògte - Wieringen | 2001 | | pagina 5