Henricusschool 1937 -11 - Op de vraag van Mevr. T. Lont-Lont in hoeverre de Historische Vereniging is betrokken bij het uit te geven "oorlogsboekje" antwoordt de voorzitter dat geen sprake is van financiële betrokkenheid maar dat uitsluitend medewerking wordt verleend. Het gaat om een initiatief van de Gemeente Wieringen. De vergadering verleent op de valreep goedkeuring aan het uitgeven van het boekwerk over de havens van Wieringen, geschreven door de heer C.Tijsen (de kosten bedragen meer dan 2.500,-). AFSCHEID VOORZITTER JAAP LONT De secretaris neemt het woord voor het afscheid van de voorzitter Jaap Lont. Jaap heeft 9 jaar lang de vereni- gingskar getrokken als opvolger van mevr. Tannetje Lont. Van zo'n 150 leden in 1991 is de vereniging inmid dels gegroeid tot 675 leden. Dit laatste is zeker de verdienste van de voorzitter geweest. Zijn kennis op histo risch gebied en zijn enthousiasme hebben de vereniging tot een bloeiende vereniging gemaakt. In het kort wordt melding gemaakt van verschillende boeken die zijn uitgegeven; de inmiddels beroemde weekeinden in de Westerlanderkerk; de tentoonstellingen die zijn gehouden en het stamboomonderzoek waar straks door hem mee wordt doorgegaan. Al met al een reden de voorzitter namens alle leden te bedanken en hem een boekenbon als blijk van waardering te overhandigen. Met de woorden het volste vertrouwen in de nieuwe voorzitter Gert Jan Visser te hebben besluit de secretaris zijn afscheidswoorden. Vervolgens worden door de heer Rein Hummel gemaakte films vertoond die bij de aanwezigen bijzonder in de smaak vallen. 17. Joke Rasch (van Gert Rasch) 18. Adèle Engel 19. Jo van Eekelen 20. Juf van Hulzen 21Dirk Klaver 22. Geri Koster 23. Trien Kiela 24. Anna de Boer 25. Marie Boersen (van Kees Boersen) 26. Trees van Hoesel 27. Hennie Kiela 28. Jan Numeijer 29. Schelvis 30. Meester Dekker A anvullingen/'correcties graag melden bij de redactie. 1Jan de Weert 2. Koos Kapteijn 3. 4. Wim Zwanink 5. 6. Jan Engel 7. Koos de Ridder 8. H. Elfering 9. PietVroone 10. Jan Koops 11Chris Koops 12. Tinus Zwanink 13. Piet Moules 14. Rieks Langes 15. Jacques van Eekelen 16. Marieke Boersen van Hein Boersen) foto ter beschikking gesteld door Wim Zwanink Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 13e jaargang nr. 1 - 2001

Op de Hòògte - Wieringen | 2001 | | pagina 13