-9- 4. De minicursus stambomen uitzoeken die door een tiental mensen werd gevolgd. Enkelen gaan hier mee door in een onder de vlag van de Historische Vereniging in het leven geroepen "Genealogische Werkgroep" onder voorzitterschap van de heer Jaap Lont; 5. De cursus lokale geschiedenis en geschiedschrijving bestaande uit 7 bijeenkomsten die enkele we ken geleden is afgesloten. Deze cursus trok 18 deelnemers en is zeer succesvol verlopen. Het bestuur hoopt dat de betreffende deelnemers actief blijven richting "Op de Höögte". De eerste signalen zijn reeds afgegeven door mw. Van Tol die tijdens een bijeenkomst vorige week van bestuur en redactie voorstelde de "Vrijwillige Brandweer" van Wieringen en Anna Paulowna te onderzoeken en te be schrijven. Deze en onze normale activiteiten maakten het afgelopen jaar tot een geweldig verenigingsjaar, brui send van actie. De jaarvergadering is natuurlijk het moment om even stil te staan bij al die mensen die al die dingen mogelijk maken. Dit betreft de leden van de redactie en het bestuur, alle bezorgers van "Op de Höögte", de heer Fierst van Wijnandsbergen voor het met behulp van de computer toegankelijk maken van het verenigingsarchief e.d. en alle niet genoemden die het afgelopen jaar aan het welzijn van de Vereniging hebben bijgedragen. Deze woorden van de voorzitter worden met applaus onderstreept. Er wordt op dit moment onderzocht of de Vereniging met een eigen Website op het Internet kan komen en worden geraadpleegd. Er wordt naar mensen gezocht, dit verzoek heeft ook in Op de Höögte gestaan, die iets dergelijks kunnen realiseren. Mogelijk kunnen stambomen e.d. worden geplaatst. Het laatste punt van de voorzitter tijdens deze opening is het voor de laatste keer voorzitten van deze vergadering. Hij treedt vanavond af, met andere woorden hij stelt zich niet meer herkiesbaar voor een nieuwe driejarige periode. Na een periode van 9 jaar met veel plezier als voorzitter te hebben gefun geerd is de tijd aangebroken dat een nieuwe voorzitter de kar gaat trekken. Slapeloze nachten heeft hij niet van de Vereniging gehad alhoewel er zo nu en dan toch wel wat probleempjes waren. De His torische Vereniging Wieringen is een hartstikke leuke Vereniging met veel activiteiten en omdat allemaal op de rails te zetten is als zeer positief ervaren. Er moet voor worden gewaakt niet te lang op dezelfde stoel te blijven zitten. Tijdens regionale bijeenkomsten voorbeelden te over van weinig inspirerende be stuursleden, dus vandaar! Aan het eind van de avond zal de voorzittershamer worden overgedragen aan Gert Jan Visser die bereid is gevonden de komende jaren als voorzitter op te treden. Met een dank woord richting bestuur en redactie voor de fijne samenwerking de afgelopen 9 jaar en met de wens dat de Vereniging nog vele jaren mag groeien en bloeien besluit de voorzitter zijn uitgebreide inleiding. 2. MEDEDELINGEN EN NOTULEN MEDEDELINGEN De secretaris deelt mee dat bij punt 8 van de agenda abusievelijk is vermeld vaststelling contributie 2000 in plaats van 2001. Idem dat in de statuten van de vereniging is bepaald dat uitgaven boven de 2.500,- de goedkeuring van de vergadering behoeven. Dit in verband met een uit te geven boek. Het punt komt later aan de orde. NOTULEN De notulen van de vergadering van 16 maart 1999 worden goedgekeurd. 3JAARVERSLAG VAN DE SECRETARIS Het jaarverslag van de secretaris over 1999 wordt goedgekeurd. 4. FINANCIEEL VERSLAG PENNINGMEESTER BEGROTING 2000 Met het financieel verslag over 1999 en de begroting voor 2000 gaat de vergadering akkoord. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Höögte" - 13e jaargang nr. 1 - 2001

Op de Hòògte - Wieringen | 2001 | | pagina 11