ERSLAG JAARVERGADERING DINSDAG 14 MAART 2000 -8- De vergadering vond -zoals gewoonlijk- plaats in de openbare bibliotheek te Hippolytushoef. Bericht van verhindering om de vergadering bij te wonen werd ontvangen van het bestuurslid Nel de Herder Gorter en Nel Fijnheer-Rotgans van de redactie commissie. Van het bestuur is aanwezig de voorzitter Jaap Lont, de secretaris Jaap Fijnheer, de penningmeester Menno Smit en de leden Lies Jacobs-Hijlkema (tevens lid van de redactie commissie), Nettie Rienstra-Mulder (voorzitter redactie commissie), Gert Jan Visser, Henk Panjer en Henk Braad (notulist). Van de redactiecommissie is aanwezig mw. B. Modder-den Drijver, mw. W.E.A. van Tol en mw. J.C. Zwarts- Schutte. De vergadering werd bijgewoond door 32 leden. 1. OPENING Om 20.10 uur opent de voorzitter de jaarlijkse ledenvergadering met een woord van welkom aan de aanwezige leden. In het bijzonder wordt de heer Rein Hummel welkom geheten. Na de vergadering zul len van hem zelf gemaakte films worden vertoond. Het gaat nog steeds goed met de vereniging. Er zijn inmiddels 685 leden hetgeen ten opzichte van vorig jaar een aanwas van 70 leden betekent. Veel leden melden zich aan nadat ze bij vrienden of kennissen kennis hebben gemaakt met "Op de Hoogte". Het blad heeft een enorme wervende kracht. Ook de nieuwe uitvoering levert veel positieve reacties op. Onze vereniging kan een vergelijking met zusterverenigingen als Callantsoog en Den Helder glansrijk doorstaan. De tekst wordt op de computer uitgewerkt door Jannie Zwarts (wordt door de leden met applaus beloond) en op diskette aangeleverd bij drukkerij Steenman te Oostwoud. Echter tegenover alle plussen staan ook minnen en dat zijn, zoals vorig jaar al meegedeeld, de hogere kosten. Bij de financiële afweging om tot een verbeterde uitgave te komen is het uitkomen van het vijfde nummer, het zoge naamde themanummer, in het bestuur ter discussie gesteld. Vorig jaar is dat nummer nog wel versche nen maar voor dit jaar is besloten er van af te zien. Dit mede omdat binnen nu en anderhalf jaar de ver eniging met twee nieuw uit te geven boeken op de markt komt. Het eerste boek betreft "De Havens van Wieringen" geschreven door de heer Cees Tijsen uit Castricum en behelst de geschiedenis van de havens op West- en Oost-Wieringen. Het boek is praktisch voor de drukker gereed en zal tijdens de Floradagen in Den Oever worden gepresenteerd. Het boek sluit mooi aan bij het 100-jarige bestaan dit jaar van de Noeverse haven. Het tweede boek gaat over de Posterijen van Wieringen en is geschreven door de Texelaar de heer Nan Huisman. Laatstgenoemde heeft ook op Texel twee soortgelijke boekwerken het licht doen verschijnen. Beide manuscripten, de havens en de posterijen, hebben we kritisch bekeken. De conclusie was eensluidend. Beide verdienen het te worden uitgegeven en er geld in te investeren. Met andere woorden dit jaar geen extra themanummer van Op de Hèögte maar wel twee boeken die straks in geen enkele Wieringer boe kenkast mogen ontbreken. De Historische Vereniging kan terugzien op een zeer geslaagde viering van het 10-jarig bestaan in 1999. In het kort wordt nog even gememoreerd wat zoal heeft plaatsgevonden: 1. De opstelwedstrijd voor de groepen 6, 7 en 8 van de basisscholen met een feestelijke prijsuitreiking; 2. Extra filmvoorstellingen in Hippolytushoef en Den Oever door de heer Piet Kraan; 3. De extra tentoonstelling van schilderijen en de archivalia van Arjen Willeboordse over Wieringer vis sersschepen in het gebouw van de Coöperatie op de haven tijdens de Flora. Deze tentoonstelling was een groot succes en behalve honderden belangstellenden leverde het tientallen nieuwe leden op. De komende Flora wordt een soortgelijk evenement gehouden, echter niet met schilderijen maar met amateurfilms van visserij activiteiten in de ruimste zin van het woord. Door de vele bezoekers kon niet iedereen kennis nemen van de vele foto's en beschrijvingen van de diverse vissersschepen door Arjen. Hij zal de vele boeken ook nu weer ter inzage leggen; Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 13e jaargang nr. 1 - 2001

Op de Hòògte - Wieringen | 2001 | | pagina 10