N Memoriam: A. Pruimboom De kerk werd verder opgesierd met vele schilderijen van Wieringer boerderijen, beschikbaar gesteld door particulieren. In de vitrines lagen voorwerpen, die in de loop der jaren aan onze vereniging zijn geschonken. In dit stukje worden veel mensen bedankt, hieraan kunt U zien hoeveel vrijwilligers hun vrije tijd besteden aan onze vereniging. OPENSTELLING BIBLIOTHEEK Ons archief in de bibliotheek is weer toegankelijk op de volgende data: Maandag 11 december 's middags van 14.00 tot 16.00 uur Maandag 8 januari 's avonds van 18.30 tot 20.00 uur Maandag 5 februari 's middags van 14.00 tot 16.00 uur Maandag 5 maart 's avonds van 18.30 tot 20.00 uur Maandag 2 april 's avonds van 18.30 tot 20.00 uur Tenslotte wens ik U fijne feestdagen en een voorspoedig 2001 Met vriendelijke groet: Gert Jan Visser, voorzitter. August Pruimboom, één van de oprichters van de Historische Vereniging Wieringen is in augustus jl. na een ernstige ziekte overleden. Hij was een markante persoonlijkheid en zal in onze herinnering voortleven, als iemand die zijn sporen heeft nagelaten. De uitdrukking - Wie schrijft die blijft - is zeker op hem van toepassing. Zijn kennis en het vele dat hij op papier heeft gezet blijft zodoende bewaard voor het nageslacht. Moge zijn vrouw en kinderen en allen, die zich op de één of andere wijze met hem verbonden voelen, zich in de komende moeilijke tijd gesterkt voelen, door August z'n dapper aanvaarden van het leven zoals dat op hem toekwam. En dat zo velen hem de laatste eer hebben bewezen. voorzitter redactie J.K. Rienstra-Mulder (l bemest en geëgd Uit "Rieme van A.P." het volgende gedicht: Akkers De akkers lègge ploegd en zwart Te wachten op nieuw leve Om strakjes mit een frisse start Opnieuw weer vrucht te geve Ze lègge nou nag dóóds en grèèuw De winter oaf te wachte Om na een tijd van vorst en snèèuw Weer an naar zèèd te smachte Den worre ze weer mist en oaid(1 En in een vast vertrouwe Wordt er weer een oogst in zoaid Ter vervanging van de ouwe Zo houdt dat grèèuwe akkerlangd 't leve van de mens in stangd -78- Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 12e jaargang nr. 4 - 2000

Op de Hòògte - Wieringen | 2000 | | pagina 4