uit 1888. IEUWJAARS BRIEFKAARTEN - 97 - "speulwagen" deelnamen aan 't wagentjesrijen veertien dagen over Wieringer Kermis naar Den Oever, waar we reeds eerder over schreven. Bij iedere passeering van een zwart schaap moest het meisje haar geliefde een kus geven. Ja, de liefde speelt door alle jaren heen bij het menschdom 'n belangrijke rol en zoo was dit 'n halve eeuw geleden te Stroe ook al het geval. De Stroeër meisjes waren zeer gezien en Zondagsavonds nam menige jongeling een tocht naar Stroe om te kijken of hij niet met een matje mee mocht wandelen en haar thuis brengen. Viel de kennismaking goed uit, dan mocht hij 'n volgende Zondagavond in 't achterhuus komen vrijen. Doch de jongelui, die minder gelukkig in de liefde waren, lieten hun wraakgevoel wel eens bot vieren. Bij het uutlid en de darsk waren de daken zeer laag en zoo kon het gebeuren, dat 'n boer 's morgens z'n driewielde kar op de nok van de boerderij zag staan. Natuurlijk hadden enkele jongens dit in 't nachtelijk duister met vereende krachten klaargespeeld. Veei liefs, veel goeds, Veel zachts, veel zoets, Veel geldveel vreugd Veel goedveel deugd V eel heilveel lof Ook veel dankensstol Veel zegen, veel geluk Jjooit rampspoed of di uk Het is zelfs eens op Smerp gebeurd, dat men big gen uit het varkenshok haalde, 'n venster open schoof en de beesten daaronder door in de woon kamer terecht lieten komen. Wat een geweldige consternatie bij de bewoners opleeverde. Woonde een meisje ver, dan haalde men soms 'n paard bij 'n boer uit 't veld (fietsen waren er toen nog niet) en reed daarop naar zijn geliefde en liet 't paard dan loopen in de hoop dat 't den terug weg wel zou vinden. Natuurlijk gebeurden zulke dingen, als de jongelui eerst eenige café's hadden bezocht, en we mogen gelukkig constateren, dat hier heel wat verandering ten goede in is geko men. wordt vervolgd) Nieuwjaar, en ik öPK blcil je, Weer is 't Met rozen en 't vergeet-me-nietje, Mijn beate lieidewenschen aan. Moog' hier uw voet steeds, naar mijn weuBekeu, Als de gelukkigste der menschen Op bloemen zonder doornen gggg-^ Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 12L' jaargang nr. 4 - 2000

Op de Hòògte - Wieringen | 2000 | | pagina 23