ERHAALTJE OVER DE POSTBOOT door Pietje Kok-de Vries Mien growader de Vries woende in 't café "De Postboot" an de Haukes. Hij is geboren in 1838 in is overleden in 1923. Mien opa was al ien keer trouwd weest mit Trijntje Heijblok van de Hoit. Hij had deer drie kiendere bij, in dat ware Bet, Wullem in Griet. Trijntje Heijblok is jong störreven. Deer na een tijdje was hij het peerd an 't opzadele in ientje vroeg an em, wéér ga je naar toe? Ik ga naar de Hoit om te kieke of schoonzus Pietertje m'n vrouw worre wil. In so is 't beurd ok, Pietertje wou wel. Ze was geboren in 1852 in in 1935 overleden. Samen krege se nag 6 kiendere, te weten Marie, Annie, Dieuw, Trijntje, Nan in Cor. Mien opa had twie jachtwages in een paar peerde. Deer vervoerde hij de menske b.v. rei zigers in die op Wieringen weze moste. Huis in de Elft waar nu dokter Dekker zijn prak tijk heeft. Siemon en Pietje voor de deur en tante Annie op het balcon. As er een hóóp menske mee kwame mit de Post boot den was er altijd wel ien die ook reed. In so ging dat bij de haven an de Haukes. Deer was elke keer een hóóp vertier. De menske uut de buurt, in de kiendere stonge deer altijd te kieke. De Gasthuissloot - Vier dochters van Siemon en Pietje voor het café, ook twee jachtwagens van Siemon. Mien opoe was kasteleines in 't cafe "de Postboot". Ze verwende deer de gaste mit koffie of een borreltje in so is 't versje van "Wie wil er mee naar Wieringen vare" begonne. - 86 - Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 12e jaargang nr. 4 - 2000

Op de Hòògte - Wieringen | 2000 | | pagina 12