it "Vliegend Blaadje" - 39 - OPROEP Stamboom Halfweeg De Historische Vereniging heeft de stamboom die in het jaar 2001 in de Nicolaaskerk te Westerland is te bezichtigen vastgesteld. Het zal de fam. Halfweeg worden. De genealogische werkgroep is al met de voorbereiding bezig en vraagt uw medewerking. Alles wat betrekking op de fam Halfweeg heeft is welkom. B.v. foto's, advertenties, geboortekaartjes etc. Eén en ander wordt gekopieerd, dus u krijgt het origineel weer terug. U kunt contact opnemen met: Nettie Rienstra-Mulder tel. 0227-593847 Jaap Lont tel. 0227-512329 1-02-1888 Men schrijft ons van Wieringen: Zes huisgezinnen, die onder hetzelfde dak wonen, zijn Donderdag jl. aan een groot gevaar ontkomen door de opmerkzaamheid van een 5- jarig knaapje, dat aan de overzijde van 't ge bouw woonde. Het knaapje kijkt door het raam en roept eens klaps: moeder, zie wat een groot vuur bij buur vrouw; moeder ziet op, ontdekt het gevaar, snelt heen, waarschuwde de andere bewoners en door behulp van allen mocht men er in sla gen den brand meester te worden. Het drogen der kleederen om de kachel en 't slechte toezicht, dat aan een meisje van plm. 14 jaar was opgedragen, die hare plichten vergeten had en een poosje was buiten gaan loopen, schijnt de oorzaak te zijn geweest; na enkele minuten zouden zes huisgezinnen van alles beroofd geweest zijn. In het jaar 1883 werd aan de fundeering der kerk te Oosterland een onderzoek gedaan en moest die ontgraven worden. Aan de noordzijde stuitte de werkman telkens op een hard voorwerp, doch na het onderzoek werd de grond geslecht en men dacht er niet verder aan. Heden is bij het restaureeren van die kerk, op verzoek van den heer Cuijpers, opnieuw een onderzoek gedaan naar dien steen of wat het zijn mocht. Men heeft het deze week ontgraven en nu bleek 't een lijkkist van steen te zijn. Zij is zachtrood van kleur, 2 meter lang en plm. een 1/2 meter hoog, bestaat uit één stuk en is uitge hakt, waarschijnlijk met een puntigen beitel, daar men èn van binnen èn van buiten de spo ren van 't uithakken duidelijk kan zien. Het deksel is van dezelfde steen, maar dik en ruw; men heeft er nog onderscheidene beenderen en 3 schedels in gevonden. Men verondersteldt, dat zij gedagteekent is uit de 11de of 12de eeuw, ofschoon men nergens een letter of cijfer kan ontdekken. o-o-o-o-o-o Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 12e jaargang nr. 2 - 2000

Op de Hòògte - Wieringen | 2000 | | pagina 5