De betonweg was er toen nag niet en we huurde het voer twie jaar mit recht van koop. Maar in mei 1940 brak de oorlog uut en durfde wij ut niet te kopen want de Duitsers waren van plan om de brug en de schuren te bombarderen en dan was heel Noever leeg weest. We ware 10 jaar trouwd, toen is mien man overlejen; 36 jaar, hij raakte naar 't ziekenhuus met een gezwel an zien long, toen hoorde je nag niet van kanker, maar dat was het wel. Hij had te veul rookt. Om streeks 1944 kwam er een ouwe vrind van mij in 't café en vroeg of ik een kostganger heawe wou. Ik zei nee, maar toen zei die dat ie het zelluf was. We binne in 1945 trouwd. Ongeveer een jaar later kreeg mien vader 3 keer een neusbloeding in mocht de winkel niet meer doen. Mien vader had toen al de drogisterij van juffrouw Dekker in de Koningstreet kocht. Zie was vroedvrouw en heur man timmerman bij J. Klein. En die gingen van Wieringen of. Dat was voer moe der, den had ze middelen van bestaan. Vader had altied zeit de winkel is later voer jouw Anna. De drogisterij in de Koningsstraat. Mien oudste zuster was er niet geskikt voer en mien twiede zus had met heur man een skeerwin- kel en mien jongste een skilderbedrijf. Maar we mosten wel papiere heawe. Mien man had een middenstandsdiplo ma en ik most een vakdi ploma heawe, maar ik bin er op 40 jarige leef tijd toch voer slaagt. Het er wel twie keer over kenne doen. De winkel het een half jaar dicht zeten, wij hadden van 1938 tot 1949 in 't café zeten en benne toen Familiefoto. VI. n. r.vader Duijnker, Annie Duijnker, Simon Duijnker, naaf dörrep verhuusd en Jan Gielis (gertouwd met Pietje), Pietje Duijnker, Marie Duijnker, introkken moeder Duijnker, Corrie Duijnker. Mien moeder had reuma, wat het dat mens een pien had dat is met gien pen te beskrieve. Uut de stoel in de kooi. Ze kon gien stap meer lope. En dut is 't verhaal van Annie Brandsma-Duijnker. -49 - Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 12e jaargang nr. 2 - 2000

Op de Hòògte - Wieringen | 2000 | | pagina 15