De Doopsgezinde Pastorie staat er nag. Toen moest ik naar een are dienst uut kieke en kwam weer op het Kerkplein bij Simon en AafWigbout in een boeskippewinkel (weer Burghout zien drukkerij had het). En deer verdiende ik van acht tot acht, drie gulden vijftig in de week. Dat was toen een dik lóón. Deer bin ik vier jaar weest en toen hielden ze er mee op. Kort daarna kwam C.J. Bosker vrage (uitgever van de Wieringer Krant) of ik voer de winkel en de drukkerij en kantoor wou wer ken bij ze. En zo zeit zo dèèn. Mien loon was toen 12,50 in de week. Zonger de kost en deer most ik 4,van oaf staan an mien oudste zuster omdat die mien kleere waste, streekt in mien koese stopte. Dat ik er een week was is Tiny Bosker geboren, wat een skatje. Dat ze zitte kon zat ze bij me in 't kantoor in de kasstoel. Toen kwam er een hele verandering bij ongs want vader kreeg "isiejas" en de huusdokter wist niet veul raad en na verloop van tijd sprak vader J. Nieuwburg. En die zei: "Je moet naar Schagen gaan, deer zit Dr. Aldershof in die hellept je er wel oaf". Maar hoe most ie der komme? Op twie krukke? 't was een hele reis mit de postboot en de tram. Maar hij raakte achterop de stoomfïets (Harley Davidson) van Pietje Duynker, (gien femielje van ongs) naar Skagen. De wachtkamer zat vol maar vader mogt eerst. Dat dokter alles opskreven had en ongerzogt had, het ie zeit: "Over drie weken zit je weer op je skuut met dat beding, nooit meer achterop een motorfiets! Wollen ongerbroek an, levertraan drinken en je krukke verbrangde. Na ienige jaren is de oaf- sluutdiek er komme en het vader zijn skip "De Vier Gezusters" zo hiet die, verkocht en een vrachtoto kocht. 'tWas de eerste op Wieringen en hij had veul bekieks. Er waren twie oto's, ien van de burgemeester en een postoto. Vader vroeg een rijbewijs voer me an en dat kreeg ik zo! Ik hoefde niet met de burgemeester proef te rijden. Vader ruumde de knecht op en zo most ik mee. De knegt verdiende 25,in de week en ik 3,50 zak geld. Het varen duurde de menske te lang ze wouwen de boeskippe dezelfde dag heaw, de suuker zat nag in baaltjes (zakke) en gong ik met 100 pongd op mien nek de winkelkes in. Dat ik raakte wel jammer, bij Bosker vandaan. De eerste vrachtauto. Ervoor v. I. n. r.vader Duijnker, de knecht Jaap Bais, Simon Duijnker en Cor Rump. Dut was ok weer jongeswerk. Dat het drie en een half jaar duurt. Toen kon vader ut niet meer vol- houwe. Hij was 64 en verkogt de vrachtoto an Jb Gorter dat was een oomzegger van vader. Dat het niet lang duurt en gong over naar Jb Kaleveld van Noever in de volksmongd Jb Snor. Ik heb van mien zestiende tot mien vierentwintigste amateurtoneel speuld voer de Harmonie en Mandoline club. In 't begin was er een stille bioscoop in de achterzaal van Hotel De Haan. En je most 16 jaar weze en den mog je deer naar toe. Ik bin op 24 jarige leeftijd trouwt en mien man was chauffeur bij Jan Boersen an Noever. Dat was in 1933 in de Voerstreet. In mei 1938 benne we ver- huusd naar de Hofstreet. Dat was een café "De Eerste Aanleg" van Piet Plooij. - 48 - Historische Vereniging Wieringen - "Op de Höógte" - 12e jaargang nr. 2 - 2000

Op de Hòògte - Wieringen | 2000 | | pagina 14