Qaarverslag 1999 - 4 - door secretaris J. Fijnheer Het bestuur bestond in het jaar dat de vereniging haar tienjarig bestaan vierde uit de volgende per sonen: J.J. Lont, voorzitter J. Fijnheer, secretaris M.H. Smit, penningmeester H. Panjer, ledenadministratie H. Braad, notulist N. Rienstra-Mulder, afgevaardigde redactie N.E. de Herder-Gorter, lid E.M. Jacob-Hijlkema, lid G.J. Visser, lid Het bestuur vergaderde 8 maal. De leden kwamen 4 maal bijeen voor een lezing of een film. Het bestuur en de redactie van "Op de Hoogte" kwamen 1 maal bij elkaar. Het ledental is gestegen tot 677! Zullen we in 2000 de 700 leden bereiken? De jaarvergadering op 16 maart 1999 werd goed bezocht en na het huishoudelijk gedeelte bracht Trien van de Gest een kostelijke conference in het Wierings, waarin de Historisch Vereniging van zelfsprekend ook ter sprake kwam. De Historische Vereniging Wieringen was een aantal keren op een bijeenkomst door één of meer bestuursleden vertegenwoordigd. Zoals bij: - een presentatie van de Poort van Holland; - het driedaags Folkloristisch Festival te Hoogwoud/Opmeer; - de opening van de tentoonstelling over de Vikingen in het Huis van de Aarde te Den Oever; - de presentatie van de 2e Vikingschat; - de Kerstmarkt in Hippolytushoef, waar we met een kraam samen met de Wieringer Sanghers stonden. De kraam werd gesponsord door J. Vonder. - de regiobijeenkomst in het Waarland van de historische verenigingen en musea in Noord-Holland boven het Noordzeekanaal. Een aantal leden en bestuursleden waren behulpzaam bij het organiseren van de tentoonstelling "De Wielerbaan op Wieringen" in museum Jan Lont. In 1999 werd het project "Inventariseren kerkarchief" afgerond. In dat jaar verscheen ook de her druk van het boekje "Een Wieringer begrafenis omstreeks 1850". Het bestuur is wel een beetje trots op de activiteiten die het afgelopen jaar ontplooid werden. Dit was mede i.v.m. het tienjarig bestaan. Om u een indruk te geven: In januari 1999: - Een lezing "Historisch boerderij-onderzoek" door mw. E.L. van Olst; - een opstelwedstrijd voor de groepen 6,7 en 8 van de Wieringer basisscholen met als onderwerp "Toen Wieringen nog een eiland was"; Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 12e jaargang nr. 1 - 2000

Op de Hòògte - Wieringen | 2000 | | pagina 6