vroeg hoe laat moet je mor gen varen dan zei opa zo of zo laat maar als ik dan vroeg hoe laat ben je weer thuis dan zei opa wel eens b.v. drie minuten over zes, dat vond ik niet zo'n leuk antwoord maar een visserman kan niet pre cies zeggen hoe laat hij thuis is. Dat zijn van die dingen waar je wel even aan moet wennen. We woonden eerst in de Noorderweg in een oud huis je. In '32 zijn we in de Zwin straat gaan wonen waar ik nog steeds woon. Onze kin deren, dus jullie vader en moeder woonden dicht bij school, even over het muurtje of hek en ze waren op het schoolplein. Geen gelegen heid voor natte sokken of kat- tekwaad. Schutsluis beoosten Wieringen met ingehangen ijzeren puntdeuren en droogdokje aan de westzijde van het binnenhoofd, gezien vanaf het Zuid oosten uit. Ter weerszijden van de schutsluis worden de grondaanvullin- gen opgespoten (Dec. 1930). Nu ben ik zover, Gerbrand, Marieke en Meijert zijn bijna van school af. De toestand in de wereld werd steeds drei gender, zou het oorlog wor den en in Mei '40? Ja hoor, toch oorlog en daar zal ik nu iets over schrijven. Mij werd gevraagd door het bestuur van Historisch Wie- ringen een stukje te schrijven over de oorlogsdagen van '40. Dat was toen 50 jaar terug in 1990. Nu ik dit voor jullie schrijf is het 98 Opa ^en van 8roePen uitwateringssluizen te Den Oever, n.l. de oostelijke 1 j gezien van de Waddenzee uit begin Maart 1930. was al opgeroepen bij de 6 voormobilisatie en gelegerd in Fort Erfprins in Den Helder in augustus 1939. De algemene mobilisatie Kornwerderzand was in september 1939. De winter die volgde was bar en streng, schaatswedstrijden op IJsselmeer en sneeuw ruimen op de afsluitdijk. Maar ook de oprich ting van de cabaretgroep, zelfs een eigengemaakt lied over Kornwerderzand. Ook in de Gesterweg in de gebouwen van de genie waren veel soldaten. Opa kwam te weten dat daar iemand was uit Texel en probeerde daarmee te ruilen, de Gesterweg was mooi dicht bij huis. De ruil kwam tot stand maar net voordat hij overgeplaatst werd, moesten de mannen van uit de Gesterweg naar Kornwerderzand, dus ook opa. (wordt vervolgd) -34- Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 12e jaargang nr. 1 - 2000

Op de Hòògte - Wieringen | 2000 | | pagina 36