PROEP stond als wielrenner en als fietsenmaker altijd klaar om ons te helpen. Helaas Maarten, ben je aan het eind van de oorlog op een verraderlijke manier ter dood gebracht. In de winter reden ook wij home-trainer wedstrijden in café Concordia of wegwedstrijden in de Haukes of ergens in de kop van Noord-Holland. Helaas gooide de oorlog roet in het eten en bij de meesten ontbraken de middelen en de moed opnieuw te beginnen. Hoogachtend, A. Heijerman. Aan de leden van de Historische Vereniging Wieringen I inwoners, Zoals hier en daar wel bekend, was ik al enige tijd bezig met het op schrift stellen van de historie van de Posterijen, de Telegraaf en de Telefoon op Wieringen. Inmiddels is dit gereed voor publicatie. Niet alles blijkt te achterhalen uit de archieven enz., terwijl die gewenste informatie mogelijk bij u aanwezig is. De meeste personen met enige relatie met de PTT heb ik reeds bezocht en die verleenden met genoegen hun medewerking. Nog zou ik graag meer informatie willen m.b.t. de volgende onderwerpen, te weten. 1De wagendienst van Jb. Bruul, caféhouder maar ook stalhouder, Hippolytushoef-de Haukes v.v. vanaf 1908 ook voor postvervoer. Later ook met omnibus en autobus. Reed Bruul zelf of had hij een koetsier? Zijn er foto's van deze personen, van de dienst onderweg of bij de boot en nog belangrijker van de vervoerde postzakken. 2. Voor de bakfiets voor de bezorging van de postpakketten werd een handwagentje (voorzien van embleem) gebruikt. Foto's s.v.p. 3. Zijn er nog leuke zaken te vertellen te vertonen m.b.t. de radiodistributie in de jaren dertig? 4. PTT tijdens de jaren 1940-45. Bijzondere voorvallen, wie zijn er naar Duitsland uitge zonden? Verbreken telefoonverbinding in mei 1945? 5. Besteller Albert Harteveld (1829-1911) dienstperiode en foto? Besteller W. Wildenburg (1875-1934) dienstperiode en foto? Besteller C. Vermeulen vanaf 1921 totFoto? 6. Alles m.b.t. de telegraaf/telefoon als plaatsen van de telefoonpalen, luchtlijnen onder gronds brengen. Technische dienst. Was er alleen J. de Vries, vakwerkman, die in 1934 naar Schagen vertrok? Wanneer op Wieringen begonnen, foto s personeel en tijdens werkzaamheden? (b.v. met klimsporen in de telefoonpaal). Zeker heeft iemand nog telefoonnota's met gesprekkenbriefjes. 7. Verhalen en anekdotes. Hopelijk kunt u met de gevraagde gegevens, foto's en illustraties het uit te geven boek aantrekkelijker maken waarvoor reeds bij voorbaat dank. U kunt hieromtrent contact opnemen met de Historische Vereniging Wieringen of rechtstreeks met N. Huijsman, Duykerdam 39, 1791 TA Den Burg, Texel, tel. 0222-310601. Na afspraak zal ik u gaarne bezoeken. -27 - Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 12e jaargang nr. 1 - 2000

Op de Hòògte - Wieringen | 2000 | | pagina 29