NGEZONDEN BRIEVEN: 2 brieven die betrekking hebben op het themanummer Wielerbaan. Den Oever, 30 oktober 1999 Geachte redactie, In de eerste plaats mijn compliment voor het prachtige themanummer over de wielerbaan, samen gesteld door mevrouw Nel Fijnheer-Rotgans. Op bladzijde 77 worden de namen vermeld die op Wieringen bekend zijn, daar zou ik ook de naam van de heer M. v/dWal graag bij vermeld zien staan (zie bladzijde 61 als nummer 2 bij racefietsen). Gezien de heer M. v/d Wal, geboren: 31 oktober 1915 te Nieuwolda (Gr.) overleden op 30 maart 1999 te Schagen in "Magnushof", ongeveer 31 jaar op Wieringen heeft gewoond en wel op de Westerlanderweg 119 bij mijn ex-schoonmoeder mevrouw A. Bodde-IJzer, zij verblijft momenteel in "Magnushof". In deel 2 van het boek: "Wieringen tijdens de oorlog 1940-1945" heb ik op bladzijde 152 een briefje over de wielerbaan laten plaatsen, die de heer v/d Wal jaren in zijn portefeuille heeft bewaard. Door het berekenen met een eeuwkalender vermoed ik dat deze koppelwedstrijd is geweest op zon dag 18 juni 1939, daar de heer van der Wal (voor ons was hij ome Rinus) gedurende de oorlogsja ren in Duitsland (Maagdenburg) heeft moeten werken, nadat hij was opgepakt door de Duitsers. Verder kan ik jullie nog melden, dat de heer Marinus van der Wal en de heer Dethmer Klink neven van elkaar zijn. De beide moeders waren zusters. Ik heb dan ook een extra nummer van "op de hoogte" naar de familie van der Wal gestuurd. Met vriendelijke groeten, N.E. Baijs. Apeldoorn Geacht bestuur, Tijdens één van mijn laatste bezoeken bij bekenden op Wieringen kreeg ik een boek onder mijn neus gedrukt van het ontstaan en bestaan van de wielerbaan op Wieringen, mijn belangstelling was toen meteen gewekt. Ik heb het blad gelezen en nagekeken en vond het een goede weergave over het bestaan en beleven van de wielersport op Wieringen. Het is alleen jammer dat de opkomende wielerjeugd niet genoemd werd, dit neem ik jullie niet kwalijk want je kunt niet alles weten, daarom van mijn kant enige toelichting. Tijdens de grote wielerwedstrijden rijden één achtervolging of een sprint en als je dan als overwin naar te voorschijn kwam en je mocht een ereronde rijden en je werd door het publiek toegejuicht dan voelde je je een hele grote piet. De namen waren o.a. R van Dijk, J.J. van Rijn, helaas alle twee al overleden, verder J. de Haan en ondergetekende A. Heijerman en nog vele anderen wiens namen ik helaas ben vergeten. Onze steun en toeverlaat wil ik niet vergeten namelijk M.P. Snoodijk. Hij -26- Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hóógte" - 12c jaargang nr. 1 - 2000

Op de Hòògte - Wieringen | 2000 | | pagina 28