- 10- 2. Notulen De notulen van de jaarvergadering van 10 maart 1998 worden goedgekeurd. 3. Jaarverslag van de secretaris Het jaarverslag van de vereniging over 1998 wordt goedgekeurd. 4. Financieel verslag van de penningmeester Het financieel verslag over 1998 wordt goedgekeurd. 5. Verslag kascontrole-commissie De heer Piet de Haan heeft met Mevr. Sophia Deijkers de boeken en bescheiden van de penningmees ter nagekeken. Bij monde van eerstgenoemde werd alles in orde bevonden en zijn de handtekeningen gezet. De penningmeester mag op deze wijze doorgaan. 6. Benoeming lid kascontrole-commissie De heer Cees Bakker is reglementair aftredend en wordt voor een periode van 3 jaar opgevolgd door mevr. Marie Ijzer-de Wit. Cees wordt door de voorzitter voor zijn werkzaamheden bedankt. 7. Verslag redactie-commissie/(her) benoeming redactie-commissie Het verslag van de redactie-commissie over 1998 wordt goedgekeurd. Herbenoemd in de redactiecommissie voor het jaar 1999 worden de dames Nettie Rienstra-Mulder (voorzitter), B. Modder-den Drijver, W.E.A. van Tol en Nel Fijnheer-Rotgans. De dames Lies Jacobs- Hijlkema en Jannie Zwarts-Schutte worden benoemd. Marietje Boersen-Bron maakt geen deel meer uit van de redactie-commissie maar heeft wel de wens te kennen gegeven op de achtergrond werkzaam te willen blijven. Zij heeft 10 jaar lang haar werkzaamheden voor de vereniging verricht en wordt hiervoor hartelijk bedankt. De voorzitter vraagt de leden eens te willen nagaan of zij geen deel van de redactie-commissie willen uitmaken waarbij de voorkeur wordt gegeven aan mannen gezien de huidige samenstelling. Het blijft veel werk het Verenigingsblad te vervaardigen en te verspreiden. 8. Vaststelling contributie De vergadering stemt in met het voorstel de contributie met ingang van 1 januari 2000 te verhogen met f.2,50 tot f.27,50 per jaar. 9. Bestuursverkiezing Er zijn geen tegenkandidaten ingediend zodat de heren Menno Smit, Henk Panjer en Henk Braad voor een nieuwe 3-jarige periode worden herbenoemd. De voorzitter doet een klemmend beroep op de leden eens na te gaan of zij of iemand anders tot het bestuur willen toetreden. Er komt ook voor de zittende bestuursleden een tijd dat ze stoppen. 10. Rondvraag en sluiting Sophia Deijkers heeft als lid van de kascontrole-commissie geconstateerd dat er voor de activiteiten in het kader van het 10-jarig bestaan van de Vereniging een bedrag van f 1.000,- is uitgetrokken. Zij vindt dit bedrag, gezien wat er dit jaar voor wordt gedaan, te laag geraamd. De voorzitter antwoordt dat altijd getracht wordt zo zuinig mogelijk met het verenigingsgeld om te gaan. Het geraamde bedrag zal -nu een opstelwedstrijd is uitgeschreven- zeker iets worden overschreden. Daar verder niemand het woord ver langt sluit de voorzitter om 20.30 uur de vergadering en bedankt de leden voor hun aanwezigheid en inbreng. Vervolgens is het woord aan de op Wieringen inmiddels zeer bekende Trien van de Gest die op haar zo karakteristieke wijze haar visie op vele zaken geeft. Dat toch nog veel Wieringer woorden zelfs bij de leden van de Historische Vereniging niet bekend zijn, geeft te denken. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 12e jaargang nr. 1 - 2000

Op de Hòògte - Wieringen | 2000 | | pagina 12