ERSLAG JAARVERGADERING DINSDAG 16 MAART 1999 - 9 - De jaarvergadering vond -zoals gewoonlijk- plaats in de openbare bibliotheek te Hippolytushoef. Bericht van verhindering om de vergadering bij te wonen is ontvangen van het bestuurslid Nel de Herder Gorter en van de redactiecommissie Nettie Rienstra-Mulder en Nel Fijnheer. Van het bestuur is aanwezig de voorzitter Jaap Lont, de secretaris Jaap Fijnheer, de penningmeester Menno Smit en de leden Lies Jacobs-Hijlkema, Gert Jan Visser, Henk Panjer en Henk Braad (notulist). Van de redactie-commissie is aanwezig mw. B. Modder-den Drijver. De vergadering werd bijgewoond door 37 leden. 1Opening Om 20.10 uur opent de voorzitter de jaarlijkse ledenvergadering met een hartelijk woord van welkom aan de aanwezige leden en in het bijzonder mw. A. Wagemaker-Numeijer, alias Trien van de Gest. Het gaat goed met de vereniging. De vereniging telt inmiddels 615 leden. Veel leden melden zich spontaan aan nadat zij bij vrienden of kennissen "Op de Hoogte" hebben gelezen. Het blad heeft een uitermate wervende kracht en heeft het afgelopen jaar veel aandacht gehad van het bestuur en de redactiecommis sie om te komen tot een kwalitatief betere uitgave. Natuurlijk wil de vereniging in vergelijking met de omliggende zusterverenigingen goed met het blad voor de dag komen. Het laatste nummer van Op de Höögte" was in een nieuw jasje gestoken en zag er fantastisch uit (de leden beamen dit). Het bestuur is er van overtuigd dat het blad op een eigentijdse manier weer een aantal jaren vooruit kaji. Eigentijds betekent ook dat de tekst door middel van de computer wordt verwerkt en op schijf bij de drukkerij in Oostwoud wordt aangeleverd. Duidelijk is dat een mooiere uitgave duurder is. Per lid per jaar kost het blad circa 18,waarbij voor de 150 leden buiten Wieringen nog een flink bedrag aan porto komt. Mede dank zij de vele rondbrengers op Wieringen blijft het blad betaalbaar. Toch is naar de mening van het bestuur de tijd gekomen om voor het eerst in 10 jaar te moeten voorstellen de contributie te gaan verhogen met ingang van 1 januari 2000 en wel met 2,50 tot 27,50 per jaar. Behalve de meerkosten voor "Op de Hoogte" kunnen ook alle andere activiteiten dan worden uitgevoerd en houdt de vereni ging een gezonde financiële basis. Met het 10-jarig bestaan van de Historische Vereniging Wieringen kunnen we elkaar feliciteren. De ver eniging is notarieel opgericht in 1989. In die 10 jaar is duidelijk gebleken - gezien het ledental- dat de vereniging in een behoefte voorziet. De mensen van het eerste uur mogen we dan ook dankbaar zijn. Genoemd worden de familie Fijnheer en Nettie Rienstra-Mulder die nog steeds binnen de vereniging actief zijn. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan zijn extra activiteiten georganiseerd zoals een opstelwedstrijd voor de basisscholen, filmvoorstellingen door Piet Kraan (Hippolytushoef en Den Oever), een tentoon stelling tijdens de Florafeesten in Den Oever en een mini cursus stambomen uitzoeken. Het bestuur bedankt iedereen die het afgelopen jaar iets voor de vereniging heeft betekend maar boven al de leden die het financieel mogelijk maken de vereniging te laten draaien, de schrijvers van de kopij voor het verenigingsblad en de leden van de redactie. Onder applaus bekrachtigt de vergadering het dankwoord van de voorzitter. Natuurlijk heeft het succes van het enorme ledental ook een keerzijde en wel steeds meer werk. Het bestuur ziet graag dat eens wordt nagedacht over toetreding van leden tot het bestuur of redactiecom missie; mogelijk op de achtergrond meehelpen bij evenementen; rondbrengen krantjes e.d. Een jaar meedraaien op proef is leerzaam en verplicht tot niets. Binnen het bestuur en de redactie wordt altijd geprobeerd het zo gezellig mogelijk te houden vooral omdat het de (schaarse) vrije tijd is die er voor de vereniging wordt ingestoken. De voorzitter besluit zijn openingswoord met meld u aan want vele han den maken licht werk". Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 12e jaargang nr. 1 2000

Op de Hòògte - Wieringen | 2000 | | pagina 11