- 127 - In 1999 wordt geruild met: Zuiderzeemuseum in Enkhuizen, Andijk, Oud-Westfriesland, Schagen, Zijpe, Callantsoog, Anna Paulowna, Wieringermeer, Den Helder, Texel en Medemblik. "Op de Höögte" gaat ook nog naar: Amsterdam, P.J. Meertens instituut; Hoorn, archiefdienst; West-Friese gemeenten; Alkmaar, regionaal archief; Haarlem, stichting regionale geschiedbeoefening; Den Haag, koninklijke bibliotheek. Historische Hoek in de bibliotheek OverWieringen: foto's, boeken, krantenknipsels, kaarten, geboortekaartjes enz. Ook leden brachten van alles aan. Al gauw ontstond behoefte aan een goede kast en een plaats om die kast neer te zet ten. De stalen kast werd gekocht en kreeg een plaatsje in de openbare bibliotheek aan het kerkplein in Hippolytushoef. De vereniging huurt daar ruimte. Van verenigingen die opgeheven werden of waren, kreeg de vereniging archieven of delen ervan, dus de kast werd te klein. Er staan nu 6 stalen kasten, 2 leesvitrines (gemaakt door Dirk Boersen) en een glazen vitrinekast. Daarin worden de gekregen spullen tentoongesteld. Op 12 november 1993 werd officieel de Historische Hoek in de bibliotheek in gebruik genomen. Het bestuur organiseert elk jaar, in het winterseizoen, een aantal bibliotheekavonden of -middagen. Die staan o.l.v. Jaap en Nel Fijnheer. Dezelfde heer F. Fierst van Wijnandsbergen, die zo'n mooi overzicht van 10 jaar "Op de Höögte" heeft gemaakt, heeft met zijn computer en met hulp van zijn schoonzoon, de heer S. Raue, een catalogus van de bezittingen van de vereniging gemaakt. In 1998-1999 is door Jaap en Nel Fijnheer op zijn advies alles van een code voorzien. Daardoor kun je nu veel gemakkelijker iets opzoeken. De bibliotheekavonden worden steeds beter bezocht. Soms door leden ook wel door niet-leden omdat ze gericht iets willen weten voor b.v. studie, maar soms ook gewoon voor de gezelligheid. Dan worden oude herinneringen opgehaald. En dat is dan soms weer de aanleiding tot een artikel in het blad. Uitgaven van de vereniging Begonnen werd, reeds in 1989, met een boekje over begrafenisrituelen op Wieringen. Gelukkig is dit begin niet symbolisch voor het voortbestaan van de vereniging geweest. August Pruimboom verzorgt de tekst. De foto's worden verzameld door Nettie Rienstra, Tannie Lont, Marietje Boersen en Matthisca Kooij. Het boekje wordt gepresenteerd op de le algemene ledenvergadering op 19 september 1989. Een voortvarende start. In 1999 is het begrafenisboekje herdrukt. Omdat er bij Museum Jan Lont door een groepje geologen, waaronder Martin Rappol uit Amsterdam een vitrine met zwerfstenen werd ingericht, is daarvoor de belangstelling gewekt. Martin Rappol is bereid voor de historische vereniging een boekje samen te stellen over keileem en zwerfstenen op Wieringen. Mede samenstellers zijn Jan Verhofstad, Jaap Zandstra,Ton Longayroux en Jacomina Swaan. Op de weekenden in oktober 1991 in de Westerlander kerk werd het gepresen teerd. Ook dat wordt een bestseller en is nu uitverkocht. Er is misschien sprake van herdruk. In 1993 volgt de gedichtenbundel van Jan de Rijmer. Jan de Rijmer of J.P. Bakker, landman op de Gest op Wieringen heeft over alle belangrijke (en ook minder belangrijke) gebeurtenissen gedich ten gemaakt. Dit boekje bevat een selectie van zijn werk. Omdat Jan de Rijmer in Den Oever woonde, is het boek in maart 1993 in Den Oever gepresenteerd. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Höögte" - 1 le jaargang nr. 5 - 1999

Op de Hòògte - Wieringen | 1999 | | pagina 13