- 126 - Een aantal themanummers en hier en daar losse artikelen kwamen van de schrijftafel van Nel Fijnheer-Rotgans. Niet te verwaarlozen is de hoeveelheid artikelen en stukjes en foto's van leden, die de moeite namen oude herinneringen op te schrijven en in te sturen. Tot uit Noorwegen kwamen de inzen dingen. Wat dat betreft voelt de redactie zich zeer bevoorrecht, ze hoopt er stilletjes op dat de leden daar de volgende 10 jaar mee door zullen gaan. Omdat het moeilijk zoeken is als je nog eens wat wilt terugvinden over een bepaald onderwerp in Op de Hoogte heeft de heer Fierst van Wijnandsbergen, lid van de vereniging en iemand met een archiefachtergrond een overzicht gemaakt van wat er in 10 jaar gepubliceerd is. Als bijlage achterin het blad gevoegd. Redactie van het verenigingsblad In 1989 was er geen aparte redactie. De bestuursleden vulden zelf het blad. Soms aangevuld met toegezonden artikeltjes of foto's van leden. In 1991 bij de 3e jaargang nr. 2 wordt voor het eerst op de binnenkant van de kaft een officiële redactie-commissie genoemd. Dat waren: M.L. Boersen- Bron voorzitter J.K. Rienstra-Mulder secretaris B. Modder-den Drijver lid B. ICooij-Smid lid en W.E.A. van Tol lid. N. Fijnheer-Rotgans verzorgt het typewerk. In 1992 wisselen Nettie Rienstra en Marietje Boersen van functie. Bertie ICooij stopt als redactielid en Nel Fijnheer treedt officieel toe. Deze redactie-samenstelling blijft zo tot 1999. Dan treedt Marietje Boersen af en treden Lies Jacobs-Hijlkema en Jannie Zwarts-Schutte toe. Deze laatste verzorgt lay-out en typewerk. Rondbrengers van "Op de Hoogte" Zonder vrijwillige medewerkers kan geen enkele vereniging bestaan. Bestuur en redactie zijn dan ook heel blij dat t bezorgen van "Op de Hoogte" bij de leden nooit een probleem is geweest. Uiteraard gaan er veel per RT.T. en per Regiopost. Dat verzorgt Ben Nieuwenhuizen in Den Oever. En dan is Wieringen verdeeld in een aantal wijken, die worden rondgebracht door: Gerard Hille - Westerland; Jan van Dijk - Hippolytushoef; Menno Smit - Hippolytushoef; Lida Beets - Hippolytushoef; Tannie Lont - Hippolytushoef; Trudy Lont - Hippolytushoef; Jan Gassner - Hippolytushoef; Matthisca Kooij - buiten Hippolytushoef; Jaap Lont - Oosterland; Tiny Dirks - Den Oever; Henk Panjer - Den Oever. Ook Marietje Boersen, Nettie Rienstra, Jaap en Nel Fijnheer hebben rondgebracht. De laatste twee zorgen dat de rondbrengers hun stapeltje krijgen. Ledental Het bestuur hoopte bij de start in 1989 uiteindelijk na een aantal jaren te komen op 200 - 250 leden. Dat leek ze al veel. Dat getal is behoorlijk overschreden. In 1989 waren 18 leden geregis treerd, in 1992 werd het 200e lid ingeschreven en nu in 1999 staan er zo ongeveer 650 te boek. Ruilabonnementen Bijna elke plaats of gemeente heeft nu een historische vereniging en de meeste daarvan geven een tijdschriftje uit of een jaarboek. Het bestuur heeft in de loop der jaren een aantal ruilabonnemen ten gekregen, d.w.z. "Op de Hoogte" gaat naar zusterverenigingen of instellingen en daar krijgt de vereniging een ander blad of boek voor terug. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hóógte" - 115 jaargang nr. 5 - 1999

Op de Hòògte - Wieringen | 1999 | | pagina 12