- 124 - In 1999 wordt de uitgave mooier, doordat beter papier wordt gebruikt. Daardoor komen de foto's beter tot hun recht. En vanaf 1999 wordt de tekst verwerkt op de computer door Jannie Zwarts- Schutte. Daarvoor werd de tekst gewoon getypt, eerst door Nettie Rienstra-Mulder, later vele jaren door Nel Fijnheer-Rotgans. In het begin wordt dat typewerk gewoon gekopieerd door Jaap Fijn heer. Later gedrukt door drukkerij Gerja uit Waarland en vanaf 1999 door drukkerij Steenman in Oostwoud. De onderwerpen die in de themanummers behandeld zijn: 1990: de meidagen van 1940. 1991: havens op Wieringen. De haven van De Haukes bestond 100 jaar. 1992: de doopsgezinde gemeente opWieringen 1993: de lichterschipperij van Wieringen. 1994: de kroonprins op Wieringen. 1995: vuurtorens opWieringen. 1996: schoolmeester, koster, voorzanger opWieringen. 1997: 150 jaar Polder Waard Nieuwland. 1998: winkelen opWieringen, toen en nu. 1999: wielerbaan en wieler club opWieringen. Het themanummer verscheen/verschijnt in de zomer. Meestal was er dan in Museum Jan Lont een tentoonstelling over hetzelfde onderwerp. Dat kwam mede omdat een aantal leden van de histori sche vereniging actief waren als medewerkers bij Jan Lont. Inhoud op de Hoogte Op de Höögte verschijnt 5 keer per jaar, 1 keer een themanummer zoals hiervoor is beschreven en 4 keer met een inhoud voor elk wat wils. Voor een deel wordt de inhoud bepaald door mededelingen van het bestuur, voor een ander deel door leden van de redactie. Bijvoorbeeld de artikelen over de kerkarchieven worden verzorgd door mevrouw B. Modder-den Drijver. De volksgeneeskunst, hoe kan het anders, door mevrouw W.E.A. van Tol, ex-huisarts. Zij beleeft ook veel plezier aan het interviewen van niet-Wieringers en dan ontstaat "Hoe kwamen zij opWieringen". Op de ledenvergadering van 1992 werd iemand gevraagd voor de lay-out. Ik wist niet wat dat was, dus zei ik dat ik daar wel bij helpen wou. Als ik maar niets hoefde schrijven. Zo werd het dus geregeld, maar al snel werd ik toch gestrikt voor een klein stukje over volksge neeskunst. Toch zat ik er nog steeds bij als "vreemde". Het leek wel of er nooit mensen van buiten Wieringen op ons eiland waren komen wonen. En zo ben ik begonnen met "Hoe kwamen zij op Wieringen". Ik dank alle families die mij in hun huis gastvrijheid gegeven hebben, me overstelpten met informatie, foto's en kaarten tijdelijk afstonden. Elke familie had weer een ander verhaal, blij en droevig. In deze eeuw is zoveel veranderd, ik hoop dat ik een aantal dingen heb kunnen bewaren voor diegenen die na ons komen. WE.A. van Tol Historische Vereniging Wieringen - "Op de Höögte" - 1 le jaargang nr. 5 - 1999

Op de Hòògte - Wieringen | 1999 | | pagina 10