- 95 - tour- en sterritten. Ook boslopen, en zelfs op le Kerstdag een halve marathon. Die werd gewonnen door de heer Haakman uit Enkhuizen. Op 17 mei 1978 wordt een rit over 60 km georganiseerd. De uitslag is: 1. A. Eriks 2. D. Zeeman 3. S. Vijzelaar Op de jaarlijkse feestavond op 17 november, overigens slecht bezocht, worden de prijzen van zowel de tour- als de renafdeling uitgereikt. Amateurkampioen werd D. Zeeman Liefhebberkampioen werd A. Eriks. Juniorenkampioen werd S. Vijzelaar en veteranenkampioen A. Stet. Jeugdkampioene werd Bianca Mik, die 12 keer bij de eerste 10 eindigde. A. Eriks die algemeen clubkampioen werd, was ook goed op de schaats, en wel in de marathon. Op de jaarvergadering van 1979 wordt o.a. het volgende punt belicht; er komen te weinig rijders bij de clubritten. Soms heeft het bestuur voor niemand de weg aangeveegd. Op de jaarvergadering van 16 maart kwamen 11 leden en 8 bestuursleden. De gebeurtenis en tochten van 1978 worden besproken. Een noodlottig ongeval overkwam op 17 mei lid en oud bestuurslid G. Hoekstra. In hem verloor de club een trouwe medewerker. De ronde van 't Zand werd samen met Geel-Zwart georganiseerd. Daar won Jan Derksen. De jaarlijkse ronde van Hippolytushoef was op zaterdag 30 juni. Er kwamen maar 32 renners aan de start. Er wordt geklaagd dat een maniak kennelijk met spijkertjes heeft gestrooid, want 't regent lekke banden. De geplande viswedstrijd op 11 november ging niet door wegens gebrek aan belangstelling. In 1980 bestaat de vereniging 25 jaar. Dus in 1955 opgericht. Van 1955 tot 1966 ontbreken tot nogtoe de gegevens. Over 't algemeen is de tendens (in 1980) dat t niet rooskleurig gaat met de wielerclub. Er zijn nog maar 2 jeugdleden, die gaan trainen in Hoorn. Arie Eriks zal schaatsers vra gen om te komen fietsen. Geen weelde dus. Het laatste verslag in het notulenschrift betreft de jaarvergadering op 29 februari 1980 (een schrik keljaar). De opkomst is gelijk aan vorig jaar, 11 leden en 8 bestuursleden. Voorzitter F. Mik deelt mee dat hij na 10 jaar dienst het nu tijd vindt om af te treden. Bovendien is hij ook nog secretaris en penningmeester. In één klap dus het hele dagelijks bestuur weg. En er is geen opvolger. Dan eerst maar pauze houden. Na de pauze zegt de heer H. Heijerman dat hij dan wel de voorzittersha mer wil overnemen. De vergadering gaat verder onder zijn leiding. Hij dankt de aftredende be stuursleden voor hun inzet. Hoe lang na 1980 de Wie- ringer Ren- en Tourclub nog heeft bestaan is bij het sa menstellen van dit artikel (nog) niet bekend. Parcours wielerclub Wieringen: Finish 1955 De Koog-Paralleliveg Betonweg VI. n. r. Dick Hovius, Jan Conijn, Jan Kuut en Siemen Kooy -k ~k Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 1 lc jaargang nr. 4 - 1999

Op de Hòògte - Wieringen | 1999 | | pagina 9