-94- Bovendien wonnen de aspiranten Kooij, Mik en Moeliker met z'n drieen de zilveren molen van de Wijde Wormer. In 1967 had de wielerclub 37 leden. Wijziging bestuur Na enige moeilijkheden in het bestuur en na een vergadering daarover ziet het bestuur er in 1968 als volgt uit: J. Jochems voorzitter. Verder in het bestuur de heren Klaver, Mulder, Steigstra en Du Pau. Er worden rondes van Wieringen en Schagen georganiseerd en samen met de voetbalclub aldaar de ronde van 't Zand. Maar 't gaat niet zo goed met de club. Van de tourritten is nog steeds niets ge komen en er zijn niet veel renners. In oktober 1970 wordt besloten meer jeugdwedstrijden te orga niseren om de jeugd te motiveren om te gaan trainen, want dat gaat nu heel slecht. Verder komt er veel uit die vergadering. In 1971 krijgt de club een vrouwelijke secretaris, nl. Ria Moermond. Jeugdkampioenschappen 1973 Het jaar 1973 is toch weer vol activiteiten. Op 21 april worden de jeugdkampioenschappen afgeslo ten met de volgende kampioenen: 8-9 jaar 1. Jan Kraak 15 punten 2. Alfons Klabbers 8 punten 3. André Meester 6 punten 10-11 jaar 1. H. Bekkema 15 punten 2. Marjoke de Bakker 12 punten 2-13 jaar 1. Coen Kraak 15 punten 2. Ruud Klabbers 12 punten 3. Frank Smits 9 punten 4. Simon Vijzelaar 5 punten 5. Martin v. Bekkum 4 punten. mei is er een tijdrit en de aankomst van Olympia's Tour Hertog als etappewinnaar en de volgende dag ook winnaar van het eindklassement. Op 22 mei komt de Tour de la Salle over Wieringen. Dat is te danken aan een bewoner van Stroe, die de orga nisatie van de tour een pony beloofde als deze tour over Stroe kwam. En dat gebeurde. Voor de Ronde van Wieringen op 19 augustus worden 125 renners ingeschreven. Bij de amateurs wordt M. Pronk winnaar. De Nubo garage en garage Van Medevoort werken mee aan dit sportgebeuren. Verder met de wielerclub In 1974 is F. Mik voorzitter geworden en verder zitten in het bestuur de heren G. Bekkema, H.J. de Jong, D. Zeeman, H. Heijerman, G. Hoekstra en J. Visser. In 1974 gaat de jeugd weer naar Zweden om een toernooi te rijden. Dat gaat onder leiding van G. Bekkema. Een belangrijke amateur-renner is D. Zeeman, ook bestuurslid. Van de 28 wedstrijden waaraan hij heeft deelgenomen, viel hij 22 keer in de prijzen. Ondertussen is de vereniging Koninklijk goedge keurd. En de Wieringermeer gaat een eigen tourclub oprichten. Hun ritten zullen worden vermeld in het clubblad van Wieringen. Het notulenschrift vertoont een hiaat van 1975 tot 1978. Dan is ondertussen meester De Jong overleden. Hij was jarenlang secretaris en de club ervaart het als een ernstig gemis. Op de jaarvergadering blijkt dat de tourafdeling nu heel actief is, er zijn veel Historische Vereniging Wieringen - "Op de Höógte" - 11' jaargang nr. 4 - 1999

Op de Hòògte - Wieringen | 1999 | | pagina 8