- 93 - met een wielrenner erop en daarom heen de naam "Wielerclub Wieringen in rode letters. Allemaal pogingen de kas te spekken. Verder in 1967 In juli 1967 gaat de wielerclub naar Zweden, een 12-daagse reis als tegenbezoek. De reis gaat per touringcar van De Haan. Op een vergadering wordt de puntentelling besproken en als volgt vastgesteld: 1 punt voor aan de start verschijnen 1 punt voor uitrijden als er althans geen ronde achterstand is Verder 5-4-3 enz. voor de le, 2e enz. aankomende. Men probeert ook het clubkampioenschap van Nederland naar Wieringen te krijgen. De timmer werkplaats van Zwanink is beschikbaar als kleedruimte. De ronde van Wieringen Op 21 mei 1967 is de Ronde van Wieringen. Dat is een hele gebeurtenis en er volgt dan ook een deugdelijke taakverdeling. De kassa's worden bezet: le door Jaap Visser en Martin Oden 2e door Dick Leen en Alle Woorman 3e door Jaap Jan van Rijn en J. Steigstra Langs het parcours wordt gewaakt en gecontroleerd door S. van Veen, W. Moeliker, F. Mik, R. Poelman e.a. De rugnummers worden uitgereikt in Hotel de Haan door M. Engel. De jurywagen wordt geleverd en opgebouwd door L. van Bekkum. Door J. Doves worden 3 tenten geplaatst, waarvan 2 voor de verkoop van snoep, frisdrank e.d. Die worden "bemand door Annie Kaan, Frouwien Krikke, mevrouw Van Veen, Sietske Henstra enWellie du Pau. De algehele leiding berust bij het dagelijks bestuur, De heer Oden (ondanks drukke werkzaamhe den) zit in Hotel de Haan. Penningmeester Du Pau gaat over de financiën en is starter. Tussendoor verkoopt hij kaartjes en programma's en controleert de verkoopstands. Secretaris Jochems heeft de leiding over de jurywagen. Hij schrijft de premies uit en maakt teksten voor de microfonist. De geluidsinstallatie kwam van de Firma Bakker uit Den Helder. Na afloop kreeg de jury nog wat te eten in de keuken van de heer Oden. Mevrouw Oden zag ondanks alle drukte in de automatiek kans dit te verzorgen. Er werden die dag ongeveer 100 gezinskaarten verkocht, en alle 500 programma s. Verder 727 kaarten a ƒ1.50 en 107 kaarten a ƒ0.75. Hen gelwedstrijd In de zomer houdt de wielerclub, in samenwerking met H.S.V. de Snoek, een hengelwedstrijd. Er doen in 1967 31 zeehengelaars mee. Er wordt een grote cup gepresenteerd door D. Oden, die over gedragen wordt aan de Wieringer Sportraad. Die zal voortaan elk jaar aan een vereniging of een lid van een vereniging worden uitgereikt (aangesloten bij de Wieringer gemeenschap!), die de beste prestatie heeft geleverd. Er zal nog een reglement bij worden gemaakt. Prijzen in 1967 André van der Molen won in Heemskerk de bronzen K.N.W.B.- medaille. Nico Moeliker won de rondes van Joure, Heerenveen, Veenwoude, Kootstertille, Jubbega, Heerhugowaard en Hippolytus- hoef. Nantko Mik won de rondes van Puiflijk en Warga. Cor Kooij won in Bovenkarspel en Kortenhoef. Kortom deWieringers hadden wel succes. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 1 le jaargang nr. 4 - 1999

Op de Hòògte - Wieringen | 1999 | | pagina 7