wieringer ren.en tourclub A t h m 1 Door Nel Fijnheer Na de afbraak van de wielerbaan bleef het een poos je stil op wielren gebied. Tot 1953, toen werd onder leiding van voorzitter Jaap Kuyper de Wieringer Ren- en Tourclub opgericht. Er was nog ƒ4.- in kas van de vorige wielerclub. Dat was niet echt een enthousiaste start en tot 1955 gebeurt er eigenlijk niets. Dan zet Jan Jochems zijn schouders eronder en er gaat weer gefietst worden. O.a. door Frank Smits, die op dat moment het enige jeugdlid is. De Wieringer Ren- en Tourclub bestaat eigenlijk uit 2 afdelingen, een ren- en een tourclub. Zoals de naam al zegt: de renafdeling is voor wielrenners. Uit de eerste periode van deze club is niet veel bekend. Pas vanaf 1966 zijn er notulen te raadplegen Jaarvergadering 1966 De nieuwe voorzitter wordt als opvolger van Kuiper de heer D. Oden. Verder kwamen in het bestuur J. Jochems, P. du Pau, J. Visser en D. Klink. De financiële toestand is slecht, in kas 15.69. Er worden op die vergadering prijzen uitgereikt: a. als clubkampioen nieuwelingen 1966 krijgt André van der Molen een beker. b. een standaard voor de 2e prijs nieuwelingen gaat naar Jack Ooms c. de le prijs aspiranten, een beker, is voor Nico Moeliker d. de 2e prijs aspiranten, een standaard is voor Cor Kooij. Meer inkomsten Drukkerij Acca zal voortaan de programma's drukken met advertenties erop om de kosten te druk ken. En er zal voortaan geen standplaats worden verhuurd voor de verkoop van pinda's en flesjes. Dat gaat in eigen beheer, men hoopt op een hogere opbrengst. Er worden 360 bierglazen besteld Wielerclub Wieringen 1955 VI. n. r. 1. Ben Montulet (bestuur) 2 Jan Conijn 3 Okko Bosker 4 Dick Hovius 5 Paul Montulet 6 Jaap Visser 7 Siemen Kooy 8 Cor Koelema 9 Jan Kuut 10 Adrie Weert 11 W. Grijze 12 I. Bekkema 13 Jelle de Jong (bestuur) II 'k f* C 92- Qieringer Ren- en Tourclub if f Historische Vereniging Wieringen - "Op de Höógte" - 1 le jaargang nr. 4 - 1999

Op de Hòògte - Wieringen | 1999 | | pagina 6