ORRECTIES EN AANVULLINGEN - 91 - lie jaargang nr 1: pag. 16 over winkeltjes in Den Oever: De smederij van Wiggert Tijsen was het pand naast de manufacturenhandelHet is nu Voorstraat 14. Deze Wiggert Tijsen was de zoon van Wiggert Tijsen en Reinoutje Kippenbroek. 11e jaargang nr. 2: pag. 39 historisch overzicht van de bijkerk te Den Oever: Simon Halfweeg in de Nieuwstraat (Simon Halfweeg zat in de Koningstraat), in de Nieuwstraat zat Nan Kok. genealogie Hegeman: pag. 48 De ouders van Jitse Iedema zijn Roelof en Loltje Herder. Tieme was zijn oudste broer. Wendelena M. Beishuize moet zijn Beishuizen. Pag. 52 5.h zoon van Marinus - en Magdalena Mellania de Maesschalck Willem Pieter geboren 9.7.1930, overleden 26.4.1999 Pag. 55 De tekst bij de foto moet zijn: Pietje Kok geeft koningin Beatrix een hand. Op de voor grond: le van rechts Jo Daan, 2e van rechts Piëta Kok, 3e van rechts mw. Hartog. Aanvullingen op winkeltjes in Den Oever jaargang 11 nr 1 blz. 10-16 Periode ±1930 Door Riet van der Hulst-Bakker: Bij Betje Spaans kon je stroop kopen het werd al draaiende met een soort pollepel in je eigen pot gedaan. Betje verkocht ook heerlijke veterdrop. Meijert Koorn hing altijd over zijn "ongerdeurke" Na Jaap van Kees Tiesen op de hoek van de Zeestraat en Gasthuisweg kwamen de Kalven. Meijert en Niek Kalf en moeder Antje maakten het lekkerste roggebrood en sliertkoek. Er werd per bakfiets over heelWieringen verkocht. In datzelfde huis woonde Anne Sportel met een groot aantal kinderen. Daar kregen veel kinderen "Sundessköól les van Trijntje Timmerman tot 13 jaar. Anne liep altijd haar kinderen te zoeken en de wastobbe stond altijd midden in het keukentje klaar. Niek Kalf woonde in het stegelke. Cornelis Koorn moest ook van zijn mest af. Dat werd per driewielder kar naar het land gebracht. Van verre hoorde je ze al aankomen. Het ier werd eerst in een tank gepompt. Op de kret zaten dan Jaap Koorn en Jan Klein. Jan Wiegman was boerenknecht bij Geertje en Knelis Koorn. In de Voorstraat nr. 3 bij Hermen en Sijtje de Haan is ook eens de bliksem ingeslagen. Dit echtpaar had ook allerlei kostgangers, zg. polderjongens in de kost. Sijtje werd altijd Sijtjebuur genoemd. Ook werd de beerd er oaf haalt door Hermen. -Ar Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 1 le jaargang nr. 4 - 1999

Op de Hòògte - Wieringen | 1999 | | pagina 5