Jan de Bestuurstafel lle jaargang nummer 4 - 1999 Van de bestuurstafel De vakantie zit er weer op en het bestuur van de Historische Vereniging Wieringen is weer druk bezig met de voorbereiding van het winterpro- gramma. Eerst nog even een kleine terugblik op de laatste activiteit voor de vakantie. Terugblik excursie Op zondagmiddag 16 mei jl. organiseerden we een excursie naar Lelystad, naar de Bataviawerf. De bus was goed gevuld en de deelnemers hebben een prachtige middag gehad. Niet alleen de "Batavia" was te bezichtigen, ook het nog op stapel staande schip De Zeven Provinciën". De gids, Henk Cornelissen uit Hippolytushoef, willen we hierbij nogmaals bedanken voor zijn inzet. Flora Als u dit leest, hebben de Floradagen inmiddels plaatsgevonden en heeft de Historische Vereniging Wieringen zich gepresenteerd op de bovenste verdieping van het C.I.V.-gebouw op het haventer rein. De tentoonstelling bestond uit schilderijen van vissersschepen en opgedoken spullen uit scheepswrakken. WAT ER GAAT KOMEN: Cursus: "Onderzoek naar lokale en regionale geschiedenis" Op het inlegvel in het vorige nummer van "Op de Hoogte" hebt u gelezen, dat u wordt uitgenodigd deel te nemen aan deze door de Historische Vereniging Wieringen ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan georganiseerde cursus. Tijdens deze cursus leert u kort gezegd, hoe u een onderzoekje kunt aanpakken en hoe u daar een leuk verhaaltje van kunt maken. Mocht u zich nog niet hebben aangemeld, doe dat nu alsnog. De cursus strekt zich uit over 7 don derdagavonden van 7 oktober 1999 t/m 24 februari 2000. De prijs bedraagt 50,— inclusief boek van 25, Informatie bij Nettie Rienstra-Mulder tel. 593847 Expositie Westerland Op zaterdag- en zondagmiddag 2,3,9 en 10 oktober 1999 's middags van 2 tot 5 uur is de Historische Vereniging weer aanwezig in de Nicolaaskerk te Westerland (toegang gratis) De expositie bestaat weer uit drie onderdelen: Stamboom De Wit Schoolfoto's Nostalgisch speelgoed - 89 - Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 1 le jaargang nr. 4 1999

Op de Hòògte - Wieringen | 1999 | | pagina 3