THEMANUMMER: L WIELERBAAN EN WIELERCLUB OP WIERINGEN IELERCLUB WiERINGEN - 61 - lle jaargang nummer 3 - 1999 samengesteld door Nel Fijnheer-Rotgans Voordat er sprake is van een wielerbaan wordt er op 3 september 1934 op Wieringen een Wie lerclub opgericht. Het wielrennen was in die tijd heel populair en in verschillende plaatsen waren al wielerclubs en was soms ook een wielerbaan. De wielerclub Wieringen start met 20 leden Het bestuur bestaat uit: J.J. Bosker, voorzitter L. Noorden, secretaris-penningmeester En de heren P. Kreijger, S. Kaan, D. Smit en Jac. Rotgans Nz. zijn leden van het bestuur. Op de eerste vergadering wordt besloten om te proberen een grasbaan aan te leggen. En verder wordt natuurlijk de contributie vastgesteld. Voor jongelui (en daar zullen wel de beginnende wiel renners mee bedoeld worden) bedraagt die 0,50 per jaar. Het bestuur gaat meteen actief aan de slag en organiseert eind september (1934) een wielertocht over Wieringen. Deze start op het Marktplein in Hippolytushoef en ondanks de straffe wind zijn er veel toeschouwers op afgekomen. Helaas niet zoveel deelnemers, maar die hebben dan ook meer last van die wind. Het zijn er 16, waarvan 10 racefietsers en 6 met een gewoon karretje. De route bedraagt 25 km en gaat van het Marktplein via Zandburen, Noordburen, Stroe, Bierdijk, Molgerdijk naar Den Oever. Via Oosterland naar Polder Waard-Nieuwland, terug richting Hippo lytushoef. Langs Ooster- en Westerklief, De Haukes en Westerland, over Dam en de Noorderbuurt naar de Koningsweg.Tenslotte Beltstraat, Elft, Slingerweg en Pompsteeg om te eindigen bij de garage van OJ. Bosker. Er werd goed gestreden en in de Wieringer Courant staat dat "een goed moedige boer" zei: "Nou mien jongen, die kirrels vliene langs de weg: je wier er ang van". De snelste wielrenner reed over die 25 km precies één uur. En dat was zo snel dat een paar heren die onderweg controleposten moesten bemannen te laat waren. De renners waren al voorbij. De uitslag van deze wedstrijd was: Racefietsen: Gewone fietsen: 1. D. Klink 60 min. 30 sec. 2. M.v/dWal 61 min. 3. H. Bodewitz 62 min. 30 sec. 4. D. Smit 63 min. 30 sec. 5. S. Lont 64 min. 1. Tj. Vlas 69 min. 2. J. Lont Mzn. 69 min. 1 sec. 3. C.W. Hegeman 69 min. 2 sec. 4. H. Smit 69 min. 3 sec. 5. S. Rotgans 70 min. 6. P.R. Plooij 73 min. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Höógte" - 1 le jaargang nr. 3-1999

Op de Hòògte - Wieringen | 1999 | | pagina 3