rnrr In 1948 is er geen wielergebeuren te vinden. In 1949 meldt de Wieringer Courant dat Jan Trom petter en Klaas Frans (van De Haukes) meedoen aan wedstrijden in Alkmaar. Van Jan Trompetter wordt dan gezegd dat hij DE coming-man is. In 1950 organiseert de wielerclub D.O.K. uit Den Helder de ronde van Wieringen. Die gaat langs de Helderscstraat, Van Hengelstraat, Slingerweg en Zandburen. Tenslotte de opheffing van de N.V. Wielerbaan Wieringen in 1951. De afbraak vindt plaats eind 1949 of begin 1950. In september 1950 biedt Jn. Bosker het terrein van zijn voormalige wielerbaan te koop aan aan de gemeente. Er staat dan nog een opstal op, dat is een voormalig paviljoen, dan in gebruik als noodwoning. Pas in juli 1951 gaat de gemeente er verder op in, omdat er dan regerings kredieten vrijkomen voor scholenbouw. En op de plaats van de wielerbaan aan de Parklaan wordt dan de V.G.L.O.-ULO school gebouwd. Dat gebouw staat er nu nog en vormt een onderdeel van de Rijksscholengemeenschap Wiringherlant uitWieringerwerf. Bronnendie achtergrondinformatie leverden en foto's: gemeente-archief Wieringen Wieringer Courant O. Klink, Hippolytushoef J.P. Kreijger, Hippolytushoef J. Rasch, Hippolytushoef F. Mik, Hippolytushoef mevr. G. Boon, Hippolytushoef mevr. M.L. Boersen-Bron, Hippolytushoef mevr. Tr. Cornelese-de Wit, Hippolytushoef mevr. G. Wachendorff van Rijn, Hippolytushoef J. Conijn, Hippolytushoef Dirk Boersen, Hippolytushoef Met dank aan Jaap Fijnheer voor het kopieer werk. - 88 - Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 1 lc jaargang nr. 3 - 1999

Op de Hòògte - Wieringen | 1999 | | pagina 30