Oikmaar N.V. Wielerbaan Wieringen N:V;Wielerbaan Wi^r_ A DE OORLOG PHEFFING De drukte die er voor de oorlog heerste op en om de wielerbaan is echt voorbij. Er wordt mondjesmaat melding gemaakt van wedstrijden. Door 't slechte weer gaan de aangekondigde wedstrijden niet door, maar 14 dagen later wel en dat is dan meteen sluiting van het seizoen voor de wielerbaan. Turnfeesten in 1947 Op 7 september 1947 zijn er motorraces op gewone han delsmotoren. Dat is voor Wieringen iets nieuws. Er is danig getraind o.a. door A.J. Kuiper, J. Hoogesteger, W. Omis, J. Bais, S. Numeijer, H. 't Hart, J. v. Baaren en C. Asjes. Daarvoor, in augustus 1947, ter opluistering van de kermis zijn er nog wedstrijden, waar als verras sing voor het publiek de slagers en de bakkers elkaar hebben uitgedaagd. Het wordt een vreedzame strijd op de wielerbaan op transportfietsen. De bakkers en de slagers zullen eerst in een achtervol ging over 5 ronden hun krachten vertonen. Daarna zullen de snelste bakker en slager tegen elkaar rijden. Wie zal dat worden? Slager Blom of Rotgans; of de bakkers Wagemaker, Visser of Hofmeijer of nog anderen? In het Handelsregister van de Kamer van Koop handel en fabrieken te Alkmaar staat dat de wie lerbaan te Wieringen als onderneming in de loop van 1951 is opgeheven. De heer J. Bosker is dan nog eigenaar. In 1947 was er nog enige drukte op de wielerbaan, zoals de eerder ver melde wedstrijden met motoren, bakkers en sla gers. Tweede Pinksterdag van dat jaar kwamen de leden van de E.V.C. (Eenheids Vak Centrale) in de wielerbaan bij elkaar voor een openlucht meting. Eind juli waren er turnfeesten. Daar be dankte de heer Cornelese de gasten voor hun komst en bood ze een pakketje aan met een spe ciaal Wieringer gerecht: gerookte paling. HANDELSREGISTER VAN DE KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. - 87 - te V NAAM1- Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 1 le jaargang nr. 3 - 1999

Op de Hòògte - Wieringen | 1999 | | pagina 29