EDSTRIJD HOLLAND-BeLGIË strijd heeft het publiek prijzen uitgeloofd, de eerst aankomende kreeg 3. - de tweede 2. - En door de heer C. Omis waren een paar race-schoenen beschikbaar gesteld. Die werden gewonnen door Dethmer Klink. Soms werden er wel "bijzondere" prijzen beschikbaar gesteld, bijvoorbeeld 2 abonnementen gratis scheren en knippen, gedurende 3 maanden. Deze prijs was voor het koppel dat een ronde zou uitlopen. Dat gebeurde niet, dus de prijs werd door niemand gewonnen. In het programmaboekje van de grote interland-wielerwedstrijd Holland-België op zondag 28 juli 1935 staat te lezen dat er gereden wordt onder de reglementen van de Nederlandsche Wielren- unie. Licentiehouder is O.J. Bosker te Wieringen. De jury bestaat die dag uit: C J. Bosker, C.F. van Duin en A.H.J. van 't Hof, zij zijn de wedstrijd commissarissen. Ruys is kamprechter, A. Duynker is starter en J.E. Pauw is rondeverzorger. Dan zijn er de volgende bochtcommissarissen: R. Post, W. de Vries, J. Visser en Th. Kort. Dr. J. Beeker, medicus, is aanwezig voor eventuele ongelukken. En J. Cornelese is rijwielcontroleur. In het boekje volgen dan de te rijden wedstrijden met de volgende deelnemers: A. Onafhankelijker! en amateurs (rode nummers): 1. Jos Hannes - België 9. B. Niessink - Arnhem 2. H. v.d. Auwelant - België 10. G. Roordink - Arnhem 3. J. Scherens - België 11. J. Groot - Alkmaar 4. W. Hufmeijer - België 12. K. Stehr - Alkmaar 5. J. Coolen - België 13. K. de Hartogh - Beemster 6. J. Mertens - België 14. A. Willemse - Schagen 7. C. Stapensia - Menaldum 15. F. Buschman - Den Helder 8. J. Kuiper - Julianadorp 16. C. Hollander - Den Helder 17. J.Wëitenberg - Harlingen. B. Nieuwelingen (zwarte nummers) 1. G. Starink -Velp 11. W. Kossen - Den Helder 2. Th. Jansen - Velp 12. C. Dienaar - Den Helder 3. H. Plomp - Bergen 13. J. Tichelaar - Den Helder 4. P. van Ekster - Bergen 14. D. Klink - Wieringen 5. J. Serpenti - Alkmaar 15. J. Muntjewerf-Wieringen 6. L. Prinz - Alkmaar 16. N. Bakker - Wieringen 7. J. Kager - Alkmaar 17. H. Meijer - Wieringen 8. H. Stroombergen - Alkmaar 18. C. Hegeman - Wieringen 9. J. Smit - Schagen 19. M. Hoep - Wieringen 10. C. Smit - Schagen 20. Schipper - Beemster Het programmaboekje vermeldt dat het TEN STRENGSTE verboden is honden mee te nemen op het terrein. Parapluies, wandelstokken en kledingstukken mogen niet over de balustrade gehan gen worden. En men moet er voor waken dat er "geen papier of anderszins op het rijvlak komt." Eventuele schade, ontstaan door overtreding moet worden vergoed. Het uitloven van premies door het publiek is toegestaan; men wende zich daarvoor bij de wedstrijdcommissarissen. Het rijden zonder valhelm is ten strengste verboden. Tenslotte wordt de bezoekers aangeraden de consumptie tent van de wielerbaan te bezoeken. Prima kwaliteit consumptie tegen billijke prijzen. -74- Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 1 le jaargang nr. 3 - 1999

Op de Hòògte - Wieringen | 1999 | | pagina 16