0 IELERWEDSTRIJDEN j EOICHT DOOR NlEK Op 21 juni, twee dagen voor de opening van de wielerbaan, schreef Niek (vermoedelijk J.Klomp) in de Wieringer Courant het volgende gedicht: GEMEENTE WIERINGEN Er wordt enige jaren druk gebruik gemaakt van de wielerbaan met vaak veel toeschouwers. In het jaar 1935 werden er zo'n 20 wedstrijden verreden. Er rijden amateurs en onafhankelijken, later ook professionals. Er worden baanrecords gevestigd: op 22 juli rijdt de nieuweling C. Smit uit Schagen een nieuw baanrecord van 12 3/5 seconde. De premies die in 1935 beschikbaar worden gesteld bedragen soms 1. - of ook wel 2.-. Bij wielrennen worden soms "brokken" gemaakt, dan wordt er in de pauze van de trainingsritten gecollecteerd. Op 27 juli 1935 brengt de collecte voor de brokken 17.63 i/2 op. Er worden ook interland-wedstrijden gereden, b.v. op 30 juli 1935 Holland-Belgie. De Belgen stel len wel teleur, zij rijden op wegmateriaal en zijn daardoor natuurlijk gehandicapt. Bij deze wed- De wielerbaan Bij geruchte werd vernomen Hippo krijgt een wielerbaan "Praatjes", zei de grote massa "Nee, dat neem ik zoo niet aan." Maar er waren in ons dorpje Mannen van het oude ras Die niet van versagen wisten Voor de zaak beklonken was. En nog wilde men niet gelooven. Tot men op een goeden dag Op een stukje land in Tuindorp Plotseling een draigline zag En, dat ding begon te grazen, Hapte, wrotte in de grond Wierp de uitgegraven aarde Om zich henen, in het rond Na de draigline kwamen anderen Slechter, vlechter, stucadoor Daarna timmerman en schilder En men ging gestadig door Hoe precies dat al gebeurde Zal ik U vertellen, nee. 'k Behoef U dit alleen te zeggen: "Uitgevoerd door O.J.B." Heel Noord-Holland staat te kijken Aller oogen zijn gericht Hippo doet een elk verbazen Heeft een Wielerbaan gesticht. Kom je 's avonds in ons dorpje Heusch,je ziet geen kop op straat Daar de heele santa-klieka Naar het racen kijken gaat. 't Rennen heeft een elk te pakken Zelfs het allerkleinste kind Praat reeds mee van achtervolging Van een koppelrace en sprint. Hippo wil ik feel'citeeren Met de nieuwe tak van sport Later zal zij eerst beseffen Wat haar aangeboden wordt. Zondag wordt de baan geopend En een premie voor de Bildt Als die regenachtervolging Eindelijk eens wordt verstild. Kijk, als zij die sprint mocht winnen Nou dan wed ik voor de gijn Dat de baan dan Zondagmiddag Veel en veel te klein zal zijn. Niek -73 - Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 1 le jaargang nr. 3 - 1999

Op de Hòògte - Wieringen | 1999 | | pagina 15